У столичних школах повертаються до українських традицій

  У давнину у день пророка Наума, який святкують 14 грудня за новим стилем, дітей відправляли на навчання. Батьки зверталися з молитвою до святого, адже вірили, що Наум наставить дітей на ум. Повернулися до українських традицій і в столичних школах. Сьогодні наймолодших посвятили у першокласники.

  Вони вже першокласники, проте ще не учні. У актовій залі на почесну посвяту чекають 64 дитини. У столичній 265-тій школі п’ять років тому вирішили відродити стародавню українську традицію - святкувати день пророка Наума.

  Лариса Карчина, заступник директор за навчально-виховної роботи спеціалізованої школи №265: "За народними уявленнями, Наум покровитель роду знань і доброчинства, а тому селяни були переконані, якщо на це свято розпочати навчання, то дитина успішніше засвоїть знання".

  На святковому концерті наймолодші демонструють батькам та вчителям свої музичні таланти.
  Підготували і вірші про свої перші шкільні досягення.

  Хвилювалися та готувалися до дня пророка Наума, як до першого вересня, батьки першокласників.

  Ніна Кушнір, мама першокласниці: "Для меня как и для любой мамы это очень ответсвтенный шаг. Я очень рада. Рада потому, что поддерживаются наши традиции".

  Директорка школи розповідає, що в давнину діти починали вчитися саме цього дня. І батькам зручно, бо врожаї зібрано і свято пророка Наума сприяє. Сучасна малеча хоч і сідає за парту першого вересня, утім статус учня здобуває тільки після посвяти.

  Раїса Новікова, директор спеціалізовнаої школи №265: "Посвята це взагалі значення того що він дійсно вже учень, тому що першого вересня це тільки прийшов прешокласник, а для мене першокласник і учень це трошки доповнення тому учень який уже розуміє, який знає багато того що не знав на перше вересня".

  Після віршів та танців настає кульмінаційний момент - діти проходять під традиційними українськими рушниками. Про зміну свого статусу у школі малеча тепер гордо заявляє.

  Ксенія Дворнікова, Максим Петраков, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Попов: Проїзд у громадському транспорті дорожчати не буде
  Наступний матеріал
  Названо номінантів на кінопремію "Золотий Глобус"
  Теги: