У столичному музеї Гончара влаштували Дівич-вечір

  Сезон ворожіння відкрито. Дівич-вечір влаштували в Києві напередодні на Катерини. Щоби дізнатися про свою долю, майбутні наречені зібралися у столичному музеї Гончара.

  7 грудня – день святої великомучениці Катерини. Здавна саме цього дня дівчата збиралися на вечорниці, загадували бажання, ворожили на долю та готували смачні страви. Запрошували до вечері й хлопців. Щоправда, тільки після того, як закінчиться ворожіння.

  До початку вечорниць ще кілька годин, а дівчата вже господарюють. Готують кашу та замішують тісто на вареники. Пізніше їх ліпитимуть із різними начинками. Наймолодші учасники заходу – теж при ділі – ліплять різдвяні медяники. Проте, головна випічка дня – калита.

  Як і колись, дівчата кличуть долю вечеряти і просять святу Катерину про щасливий шлюб та злагоду в родині. Повечеряли – можна ворожити. Здавна дівчата різали гілки вишні і ставили їх у горщика із землею. Якщо вони зацвітали до Різдва, то дівчина незабаром вийде заміж. А ворожити нашвидку можна й на ключах.

  І якщо ви не встигли дізнатися про майбутню долю на Катерини, то попереду ще багато свят. Адже пора зимових обрядів тільки розпочинається.

  Настя Кобилянська, Орест Пона. 5 канал.

  Попередній матеріал
  Цьогоріч від необережного поводження з вогнем загинуло 60 киян
  Наступний матеріал
  Перший приватний космічний корабель запустили на земну орбіту
  Теги: