5.ua

У школярів Вишгорода під загрозою зриву новий навчальний рік [відео]

  Десятикласниця Єлизавета у технічному ліцеї Вишгорода поглиблено вивчає економіку та географію. За два роки дівчина вступатиме на спеціальність "міжнародні відносини". До того ж , школярка - призерка столичної олімпіади з англійської мови. Каже, Вишгородський ліцей обрала, бо до вподоби стиль викладання тутешніх учителів.

  Єлизавета, учениця Вишгородського технічного ліцею: «Дуже подобається відношення вчителів до дітей і викладання, воно не завжди шаблонне, є якийсь інтерактив до дітей».

  Утім чи вдасться отримати атестат у ліцеї наприкінці року - Єлизавета не знає. Уже наступного дня після першого дзвоника батьків ошелешили. З вуст представника управління освіти почули - ліцей закривають.

  Ірина Шугайло, мати учня ліцею: «Повідомили нас що заклад закривають, переведіть дітей в інші школи».

  Валентина Духота, заступник голови Вишгородської РДА з питань соціальної політики: «Ну, я не можу коментувати те, чого я не чула».

  Місцеві чиновники запевняють - батьки неправильно їх зрозуміли. Про закриття мова не йде. Та зміни все ж будуть. Технічний ліцей із поглибленим вивчення фізики, математики та економіки хочуть прирівняти до загальноосвітньої школи. Порахували - ліцеїсти виграють замало олімпіад. Обурені батьки йдуть до освітян. Бо переконані - справа не в медалях.

  Ірина Шугайло, мати учня ліцею: «Створені такі умови - їм потрібне просто зданіє».

  Валентина Духота, заступник голови Вишгородської РДА з питань соціальної політики: «Питання забирати приміщення не стояло».

  Батьки кинулися далі оббивати пороги чиновницьких кабінетів. Пішли до обласного департаменту освіти. Тільки за поріг - як освітяни цитують листа. У ньому райуправління наполегливо доводить, що заклад до звання ліцею не дотягує.

  Віра Рогова, заступник директора Департаменту освіти: «Так за останні 4 роки із 54 учнів другого районного етапу  - це навіть не третій етап - лише 4 є переможцями  обласного етапу. Жодної немає перемоги!»

  Заступник директора Вишгородського технічного ліцею: «У положенні про заклади нового навчального типу нічого не сказано про кількість переможців скільки там має бути».

  Заступник директора ліцею каже - заклад штучно хочуть понизити у статусі. Учителям потай пропонують перейти на інше місце роботи. В школи - де більше учнів, а відтак і більше викладацьких годин. Мають проблеми і з ліцензією на роботу ліцею. Її треба було подовжити ще взимку. Утім затягнули аж до квітня. Коли отримали - довідалися, що термін дії документа вже збіг. Тож фактично тепер викладати не мають права. Доки освітяни з’ясовують долю ліцею, десятикласниця Єлизавета упевнена - перепрофілювання закладу на звичайну школу - на користь її навчанню не піде.

  Єлизавета, учениця Вишгородського технічного ліцею: «Я була би проти, тому що я хочу закінчити два останніх класи без ніяких переходів. Оцей зайвий стрес, новий колектив - це нікуди не годиться. І я сподіваюся, що все вирішиться без проблем».

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, «5 канал».


  Попередній матеріал
  9 вересня може відбутися чергове засідання Київради
  Наступний матеріал
  У Київраді хочуть перевірити усі столичні паркувальні майданчики