Ілюстративне фото

У Нацбанку пояснили, як трудова міграція може позначитися на інфляції в Україні

  Серед іншого, нарощувати темпи виробництва заважає і трудова міграція

  Через трудову міграцію в Україні може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічне зростання. Уже зараз підприємці відзначають брак кваліфікованих кадрів, який насамперед пов'язаний із виїздом українців до Польщі та інших країн. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ. 

  "Один із основних ризиків базового сценарію – продовження відтоку робочої сили з України. Це буде високими темпами створювати подальше зростання диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці", – пояснює регулятор.

  На українському ринку праці вже зараз виникають проблеми. За оцінками Національного банку, нарощувати темпи виробництва, зокрема, заважає трудова міграція. Найбільше проблеми відчуваються на будівництві, у промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв'язку.

  "За даними обласних служб зайнятості, у Польщі майже 50% трудових мігрантів з України подали в 2017 році заяви на працевлаштування саме в цих видах діяльності", – кажуть у НБУ.

  Згідно зі звітом Міжнародної організації праці, більшість українців їде на заробітки до Польщі. Там вони знаходять низькокваліфіковану роботу. Левова частка мігрантів працює без офіційного працевлаштування, а значить – втрачає право на пенсію в Україні.

  Попередній матеріал
  Банда "фейкових поліцейських" два роки грабували підприємців у трьох областях
  Наступний матеріал
  Ахтем Сеітаблаєв зіграє у фільмі "Захар Беркут" – відомо кого
  Теги: