У Музею історії Києва відбирають ще одне приміщення

  Музей історії Києва виселяють із Будинку Петра першого. У цій будівлі експонати були розташовані упродовж 30-ти років. Натомість, пропонують кілька кімнат в Українському домі. Хоча, приміщення там - значно менше і непостійне. На виселення працівникам музею дали три місяці.

  Сьогодні близько 11 ранку до Музею приїхали представники з управління культури. Забрали частину загального фонду та стелажі, на яких зберігаються експонати. Переселення музею історії Києва має завершитися за 3 місяці.

  Наталя Писаренко, старший науковий співробітник відділу археологічних фондів: "Продовжується процес переміщення археології. Ну, так як ми археологію не спакували, а вона має бути відповідним чином запакована, описана реставратором, ми цього не робили. То не було їм чого брати. Очевидно нам будуть викручувати руки і вимагати віддати археологію".

  Управління культури КМДА виселяє музей в тимчасове приміщення попри заборону Постійної комісії з питань культури Київради. Другого вересня вони заявили - такі переїзди можуть знищити частину експонатів. 

  Олександр Бригинець, голова комісії з питань культури Київради: "Комісія наша прийняла рішення, щоб ніякого виселення не було. Ми звернулись з відповідним листом до Попова. Кажуть, після цього було доручення припинити термінове вивезення, а вивезти об`єкти протягом трьох місяців. Можливо, це приміщення чекають в оренду зовсім не управління охорони пам`яток, а якась інша структура".

  Музейники визнають - будинок Петра Першого не підходить для експозиції. Уже вісім років всі експонати зберігаються у ящиках. Тут їм не вистачає місця.

  Людмила Степаненко, провідний науковий співробітник відділу фондів: "Коли у музею буде повноцінне приміщення з повноцінним фондосховищем, можна перевозити археологію, але один раз. А не возити її по місту хто зна куди, і хто зна як, і скільки разів. Ну, це не дрова".

  У музеї зберігається близько ста тисяч експонатів. Для їхнього транспортування треба не менше року - пакувати цінні речі можуть лише реставратори. Тож працівники музею просять про відстрочення. Однак - поки безрезультатно. 

  Ольга Сас, Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд над Аделаджею перенесли
  Наступний матеріал
  На Київщині за 8 місяців відкриють діагностичний центр
  Теги: