У мерії вважають неправомірним референдум щодо Пилипишина

  У Шевченківському районі Києва - у розпалі боротьба зі скороченням районів, ініційована міською владою. Задля цього тут провели перший місцевий референдум, на який прийшли 66% мешканців середмістя. Більшість з них проти ліквідації свого району та приєднання його до іншого. Тим часом святкувати перемогу Шевченківському голові зарано. У мерії опитування називають неправомірним і не виключають, що оскаржуватимуть його в суді.
  Хай буде все як є. Незгоду з ліквідацією району мешканці  Шевченківського висловили 98 відсотків городян.  

  Перший в історії Києва такий плебісцит і черговий намір покроїти мапу столиці - скликав на виборчі дільниці понад шістдесят шість відсотків шевченківців. Такої активності не чекав й сам ініціатор референдуму Віктор Пилипишин. Район, який він очолює, значився у списках як один з претендетів на скорочення.

  Перш ніж проводити такі опитування, слід було спитати у міської влади. У мерії спантеличені, адже Київрада далі погроз щодо об`єднання районів не заходила. Тож такі спроби на місцях поки що неправомірні.

  Плебісцит у законі чи ні - казати складно. Закон про проведення місцевих референдумів не змінювався вже 17 років. А от висока явка виборців та одностайність позицій свідчить про психологічну перемогу району перед міською владою - стверджує професор політології Києво- Могилянської Академії Олексій Гарань.

  Олексій Гарань, професор полтології НАУКМА: "Правові дебати природні. Це іміджева, психологічна та політична перемога, яка буде і надалі використовуватися в дебатах зі столичним мером".

  Тим часом кілька керівників районів-претендентів на скорочення вже думають наслідувати такий приклад. Та прикидають можливості, бо Шевченківському району він обійшовся у двісті тисяч гривень. 

  Поліна Остапенко, Роман Шишкін, Віктор Сніжко, 5 канал
  Попередній матеріал
  "Київенерго" за борги урізала газ ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6
  Наступний матеріал
  У Аденській затоці корсари захопили грецький суховантаж
  Теги:
  Loading...