У київському метро почали тестувати "розумні" ескалатори

  У київському метро почали тестувати "розумні" ескалатори. Суть нововведення - полягає в автоматичній роботі обладнання. Якщо на ескалаторі немає людей - він зупиняється. Тільки-но пасажир проходить на першу його сходинку відразу вмикається.
  При цьому на таких новинках з обох сторін на балюстраді розміщені світлові покажчики. Для вільного проходу людини вони мають бути зеленого кольору. Поки що розумні ескалатори є лише на одній станції метро "Виставковий центр". Щоправда без казусів не обійшлося. Доки там тривали показові випробовування ескалатор кілька разів давав збій і технічним працівникам доводилося загороджувати прохід до нього. У метрополітені переконані з новим ескалатором зможуть економити електроенергію. Обладнати схожим устаткуванням планують і майбутні станції "Іподром" та "Одеська площа". Нині в підземці потребують ремонту 2 десятки ескалаторів. Вони відслужили вже по пів століття.

  Юрій Рак, головний інженер КП "Київський метрополітен": "Система ескалаторів має технічну можливість пуску ескалатора і зупинку взалежності від наявності пасажирів на сходовому полотні. Коли пасажирів немає - ескалатор зупиняєься, коли пасажир підходить до ескалатора - він автоматично рухається".
  Попередній матеріал
  Чотири рейси міської кільцевої електрички скасували через непопулярність
  Наступний матеріал
  Три райони Києва залишать без гарячої води
  Теги: