У Київраді опозиція і влада не зійшлися у тарифному питанні

  IV сесія Київради шостого скликання не пройшла без пригод. Зранку під стінами мерії сотні мітингувальників виступали проти підвищення тарифів. Опозиція зажадала знову розглянути це питання у сесійній залі. І запропонувала кілька варіантів рішень: накласти мораторій на подальше підвищення ціни комірного або ж взагалі повернутися до старих цін. Однак замість голосування за зниження цін на комірне - отримали чергову робочу групу. Натомість земельні питання вирішувалися напрочуд швидко.

  На Хрещатику, 36, гаряче з самого ранку. Ще о дев`ятій годині під стінами мерії зібралося півтисячі  киян - прийшли опротестувати нові тарифи на комірне.

  Пікетувальники:
  - Чего мы пришли? Потому что тарифы очень высокие!
  - А як ви думаєте, якщо у мене пенсія 800, а плачу я триста, то мабуть мені не хватає? 

  А о десятій розпочалася довгоочікувана сесія Київради. Депутати від Б`юТу прийшли не з пустими руками: шістьсот тисяч підписів киян проти підвищених тарифів вони принесли у скринях. Кажуть - стільки встигли назбирати за місяць.

  Охоронці сесійної зали скрині вивчали з підозрою. І не відразу пустили народних обранців. 

  Зайшли спокійно, але не довго засиділися у депутатських кріслах представники Блоку Кличка. Їхній проект-рішення щодо скасування підвищенних  тарифів навіть не винесли на розгляд. Натомість секретар Київради Олесь Довгий запропонував створити чергову робочу групу, яка і займатиметься тарифами. Ще перед початком сесії він попросив не політизувати ситуацію.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Зроблю все від мене залежне, щоби всім гарячим головам, усім депутатам, усім, хто бажає перетворити Київраду в політичний майданчик - не дати зробити цього".

  Замість тарифів на порядку денному купа земельних питань - аж 261. Так, один з проектів-рішень передбачає  передачу семи гектарів у приватні руки. Натомість промерська більшість пояснює - саме стільки земельних питань розглядаються щосесії.

  Віталій Кличко: "Іде банальний дерибан землі. Замість того, щоб розглядати  першочергові питання киян, вони займаються тим, що пиляють Київ далі. Ми не будемо приймати участь і повернемось в зал тільки тоді, коли ці питання, які є нагальними для киян будуть розглядати в сесійній залі".

  Алла Шлапак: "Вони завжди нічим не відрізняються - кількість питань цього пленарного засідання від попередніх пленарних засідань". 

  Залагодити тарифні суперечки мають до 8-го жовтня. За цей час робоча група, до якої увійшли представники усіх фракцій Київради, "Київенерго" та "Київводоканалу" має визначити ціну комірного.

  Світлана Рябошпка, Сергій Кондратьєв, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Вибух у Кабулі - щонайменше 16 людей загинули
  Наступний матеріал
  Обама: США розроблятимуть нову систему ПРО
  Теги: