У Київі немає інсуліну [репортаж, відео]

  Інсуліновий голод у столиці. Хворі на цукровий діабет б`ють на сполох - у аптеках їм перестали задарма видавати життєво-необіхдні ліки. Містян, життя та здоров`я яких залежить від інсуліну, з кожним роком більшає. Нині на обліку близько 11-ти тисяч. Причина перебоїв з ліками - брак грошей. Утім у Головному управлінні охорони здоров`я заспокоюють, до вівторка ліки будуть.

  Три порції інсуліну залишилося у коробочці Ніни Герасимівна. Цих запасів вистачить менш ніж на 2 тижні, щоби підтримати життя хворого на діабет онука. Про перебої з інсуліном 24-річний Євген не знає. Утім, бабуся близько місяця як на голках - у апетеці, де видавали ліки, лаконічно відповідають - безкоштовного інсуліну немає. Купувати його самотужки пенсіонерка не в змозі - місяць життя онука обійдеться у 9 сотень гривень.

  Ніна Любчич, бабуся хворого на цукровий діабет: "У меня в руках инсулин для моего внука Жени, который болен сахарным диабетом первогго типа и от этого инсулина зависит его жизнь. В этом месяце возникли проблемы с инсулином, инсулина в аптеках нет".

  Берегти від цих потрясінь діабетиків радить і голова експертноъ комысыъ МОЗ. Коли людина дізнається, що її здоров’я під загрозою - рівень цукру в крові одразу зашкалює. Для інсулінозалежних це може закінчитися трагедією.

  Володимир Паньків, голова експертної комісії МОЗ з ендокринології: "Це стрес, у хворого відразу підвищується цукор в крові, це призводить до різних ускладнень, в тому числі і до коми і для того щоб нормалізувати цей стан потрібно декілька днів, щоби знову привести організм у той стан який у хворого був, компенсований стан цукрового діабету". 

  Чекати діабетикам на ліки доведеться щонайбільше до вівторка - запевнили у Головному управлінні охорони здоров’я. Цьогоріч на 11 тисяч хворих у столичному бюджеті виділили 25 мільйонів гривень. Цього мало вистачити на всіх, утім вирішили погасити борги за минулий рік. Їх накопичилося на 7 мільйонів гривень. Тому грошей на закупівлю інсуліну наприкінці року не дорахувалися. Щоби інсулінозалежні були із ліками, із міського бюджету додатково виділили 4 мільйони гривень, ще 3-ри знайшло управління.

  Володимир Загородній, заступник начальника ГУ охорони здоров’я Києва: "Зараз обявлена процедура закупівлі інсулінів під ті кошти які я назвав. Процедура буде іти своїм чередом і прийняті на сьогоднігшній день міри і найпізніше, найпізніше з вівторка пацієнти будуть отриувати інсуліни".

  Чиновники запевнили, цих грошей вистачить і на закуплівлю інсуліну на перші тижні наступного року. Зміниться і механізм видачі ліків. Хворі отримуватимуть медикаменти безпосередньо у поліклініках, а не в аптеках, як це відбувається нині.

  Ксенія Дворнікова, Дмитро Демишев, 5 канал

  Попередній матеріал
  Запрацювало метро на Теремки
  Наступний матеріал
  Реконструкцію Андріївської церкви завершать до кінця року
  Теги: