У Києві згадували ліквідаторів-чорнобильців

  У Києві згадували ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС. Біля Меморіалу жертвам Чорнобиля відбувся мітинг-реквієм за участю представників влади, депутатів, релігійних конфесій та молоді.

  Учасники поклали до монумента квіти, вшанували хвилиною мовчання та відправили молебень на пам`ять про загиблих.

  Зібралися переважно родичі та близькі загиблих під час аварії і померлих через її наслідки. Були і самі ліквідатори, які втратили здоров’я, приборкуючи стихію.

  Нагадаємо, вибух на IV реакторі стався 26 квітня 1986 року. За підрахунками експертів - Чорнобильська катастрофа дорівнює вибуху п`ятисот бомб, які скинули на Хіросиму. Але тодішнє радянське керівництво замовчувало масштаби і наслідки жахливої аварії.

  Сергій Красильніков, голова спілки інвалідів: "Ми вже п`ятнадцять років звертаємося до Президента, до прем`єр-міністрів, щоб визнати цей день днем жалоби. Невже майже два мільйони жертв Чорнобиля цього не заслуговують?"

  Любов Васінська, вдова ліквідатора Чорнобиля: "Інвалід першої групи, першої категорії. Шість років лежав... Навіть не лежав - сидів... Він не міг лежати. Забрали хлопця молодого. Тепер я нікому не потрібна, получаю копейки..."

  Попередній матеріал
  Від травня у Києві підвищуватимуть комунальні тарифи
  Наступний матеріал
  300 особистих речей Шевченка можна побачити у музеї
  Теги:
  Loading...