У Києві запрацює Центр для неповнолітніх мам

  До кінця року у столиці має запрацювати Центр для неповнолітніх мам. Туди прийматимуть безпритульних породіль з немовлятами. Нині волонтери збирають кошти для завершення ремонту. Бракує - 250 тисяч гривень. Через це будівництво розтягнулося аж на чотири роки.

  У дванадцять років Катерина втекла з дому на вулицю. Там жебракувала, жила в підвалах та каналізації. У п`ятнадцять познайомилася з хлопцем, згодом завагітніла. За цей час мама та старша сестра дівчини померли. Недосягнувши навіть повноліття, Катерина вирішує народжувати. Зараз її донечці Алісі - майже три роки.

  Катерина Клімкіна: "У меня был выбор - либо рожать, либо делать аборт. Конечно, я боялася в том плане, что мне некуда было привести ребенка, поэтому я думала об аборте. Так, вообще я согласилася рожать".

  За статистикою, кожна третя дівчина з вулиці вагітніє, не досягнувши 16 років. Більшість з них позбуваються дитини, адже з малюком на руках їм нікуди йти. До притулку - з немовлям не приймають.

  Микола Кулеба: "Є будинки дитини, які розраховані від народження до 4-ох років. Тому, згідно з законодавством, така мама, наприклад, має віддати дитину в будинок дитини, а сама перебувати в іншому закладі".

  За словами психологів, такі умови створюють стресову ситуацію. Інколи юна мама просто не відчуває материнських почуттів. Але найголовніше, ненька-дитина ще не в змозі відповідати за дорослі вчинки.

  Психолог: "Возникает большая проблема страха: "А не заберут у меня моего ребенка? Что я буду дальше делать? Как ребенка, как я его буду дальше воспитівать? Где я буду жить?"

  Уже восени молоді безпритульні матусі зможуть жити разом зі своїми немовлятами. Нині у столиці добудовують Центр для неповнолітніх мам. Там обіцяють дати притулок усім дівчатам, які потрапили у скрутне становище.

  Сніжана: "Їй будуть допомогати і психологи, і педагоги, і допомогати медики, як доглядати за дитиною, як її ростити".

  Наразі у закладі завершують ремонт і встановлюють меблі. Тут обіцяють прийняти відразу 12 неповнолітніх мам. А вже за два роки - з них виховають відповідальних матусь. Потім з суворою дійсністю доведеться боротися самостійно.

  Молода мама: "Ну, не знаю, как то ж все выживают - и я выживу. Будем справляться потихоньку".

  Олена Махно, Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Білій Церкві відкрили нову школу
  Наступний матеріал
  Екс-голову земельної комісії Київради можуть амністувати
  Теги: