У Києві з’являються перші школи скандинавської ходи

  Стежити за фігурою та оздоровлюватись можна за допомогою прогулянок із палицями. Скандинавська хода стає все популярнішою у світі. Перші школи з’являються і в столиці.

  На початку занять - 10 хвилинна розминка.

  Інструктор: "Палки вверх на раз-два и на 6 - выдох. Прямо считаем выдох. Максимальный выдох. Просто палки опускаем вниз. Максимально выдыхаем".

  Після - можна і за палиці братися. Ось ця група - чи не єдина у столиці, де займаються скандинавською ходьбою. Збираються раз на тиждень після роботи. Щоразу з палицями в руках проходять близько трьох кілометрів.

  Ірина Аронова: "Рекомендую всем, очень понравилось. Свежий воздух, приятная компания. А главное - что зарядка сделана на 100 процентов".

  Марина Дорога скандинавською ходьбою займається лише кілька місяців. Проте результат очевидний, переконує жінка.

  Марина Дорога: "Я тепер навіть без палок ходжу швидше і більш правильно".

  Для неї це вже родинний вид спорту - скандинавською ходьбою займається чоловік і невістка.

  Марина Дорога: "Коли ми йдем такі здорові, красиві, а вони там пиво тягнуть чи курять, ми відчуваємо, що їм навіть незручно".

  Ось такі прогулянки з палицями до України привезли з Європи. Там це улюблений вид спорту для 20 відсотків населення. У Києві ж скандинавською ходьбою займаються лише близько ста охочих.

  Інструктор: "Самый главный вопрос - донести людям, что такое вообще есть. Потому что многие понимают и знают, что нужно заниматься активно и заниматся здоровьем. Но вот донести, что такая полезная штука есть - вот наша совместная задача".

  Утім, користі від таких прогулянок - хоч відбавляй: і здоров’я покращується, і тонус м’язів збільшується. Та ще й калорій спалюєш майже вполовину більше, ніж у спортзалі. 

  Інструктор: "Самое главное преимущество - вот благодаря вот этим палкам для скандинавской ходьбы мы отталкиваемся от земли и у нас включается в работу верхний плечевой пояс. У нас задействуются мышци спины, мышци пояса, мышци пресса".

  Щоб займатися скандинавською ходьбою - не треба ні особливих навичок, ні фізичної підготовки. В основі - три прості кроки. З допомогою інструктора опанувати їх можна за шість хвилин. Щоправда, витратитися потрібно на палиці. Коштують вони - залежно від виробника - від 200 гривень.

  Наталя Гончарова та Орест Пона, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Під АП пройшла акція на захист архітектурних пам`яток Києва
  Наступний матеріал
  У Національній опереті презентували новий сезон
  Теги: