У Києві вшанували Кобзаря

  200 років із дня народження Кобзаря святкує Україна. Напередодні кілька тисяч людей прийшли покласти квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку у Києві. Туди завітало і керівництво країни. Люди кажуть: після останніх подій У країні творчість поета заграла для них новими барвами. Вони певні: Шевченко є прикладом для наслідування, а вірші ілюструють події сьогодення і тому є пророчими.

  Сьогодні під Шевченка прокидалися…

  Учасники акції: «Ми встали рано, послухали пісні тарасові і прийшли сюди з квітами».

  …Кобзаря читали, з квітами та портретами самого Шевченка йшли до пам’ятника – вшановувати. У духовного лідера нації – ювілей.

  Учасники акції: «Любим Шевченка, тому з портретом. Він у великій кімнаті, завжди зі мною».

  Учасники акції: «Мене самого звати Тарас. В честь Шевченка. Письменник-патріот. Загинув якраз, щоб була держава Україна».

  Святкувати день народження Кобзаря до столиці приїхали і земляки поета з Черкащини – зі своїми віршами…

  Учасники акції: «Я тим горджусь, що родом із Шевченківського краю, з проклятої, але співучої землі».

  …І родичі Тараса Шевченка. Кажуть – це чудова нагода зібратися великій родині.

  Родичі Тараса Шевченка: «Нас багато, родичів. Як порахувати і по рідним, і по двоюрідним, і по троюрідним – то до двох тисяч набереться. А я сама іду із роду рідного брата Тараса – Йосипа, це був наймолодший брат».

  На урочистостях – перші особи держави. Віддають належне Кобзарю, якого читали і цитували під час Євромайдану, з чиїми словами йшли в бій тисячі українців.

  Олександр Турчинов, голова Верховної Ради, в.о. Президента України: «Борітеся – поборете, яке стало нашим гаслом. Коли вони виборювали свою свободу Тарас був завжди зі своїм народом і на Майдані теж».

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: «І зробили те, що заповідав Шевченко: немає тепер рабів».

  Поет-патріот і поет-пророк. Після Євромайдану читачі відкрили для себе Кобзаря по-новому: побачили у рядках ще більше пророцтв.

  Учасники акції: «Є такий вірш «О люди, люди, небораки», він розказує, що на сьогоднішній день люди споганилися, і що нам треба виправлятися».

  Учасники акції: ««Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде». Це значить, що якщо українці в нашій державі не збагнуть нарешті, що треба міняти нашу державу в кращу сторону, то буде лихо».

  Учасники акції: «Все дивуюся із дня в день, як він все міг знати 200 років тому, передбачити».

  Учасники акції: ««І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим, тихим словом». Думаю, все таки будемо у великій новій сім’ї – для мене трактування, що мабуть в Європі все-таки».

  Покласти квіти до пам’ятника Кобзарю лише у столиці прийшли кілька тисяч людей. Після офіційних урочистостей у парку Шевченка влаштували вільні читання, де усі охочі могли цитувати свої улюблені рядки.

  Світлана Одаренко, Богдан Кальченко, Орест Пона, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Китай закликав Росію діяти у рамках міжнародного права
  Наступний матеріал
  Екстрене засідання Ради безпеки ООН відбудеться сьогодні
  Теги:
  Loading...