Сьогодні під Шевченка прокидалися…
Учасники акції: «Ми встали рано, послухали пісні тарасові і прийшли сюди з квітами».
…Кобзаря читали, з квітами та портретами самого Шевченка йшли до пам’ятника – вшановувати. У духовного лідера нації – ювілей.
Учасники акції: «Любим Шевченка, тому з портретом. Він у великій кімнаті, завжди зі мною».
Учасники акції: «Мене самого звати Тарас. В честь Шевченка. Письменник-патріот. Загинув якраз, щоб була держава Україна».
Святкувати день народження Кобзаря до столиці приїхали і земляки поета з Черкащини – зі своїми віршами…
Учасники акції: «Я тим горджусь, що родом із Шевченківського краю, з проклятої, але співучої землі».
…І родичі Тараса Шевченка. Кажуть – це чудова нагода зібратися великій родині.
Родичі Тараса Шевченка: «Нас багато, родичів. Як порахувати і по рідним, і по двоюрідним, і по троюрідним – то до двох тисяч набереться. А я сама іду із роду рідного брата Тараса – Йосипа, це був наймолодший брат».
На урочистостях – перші особи держави. Віддають належне Кобзарю, якого читали і цитували під час Євромайдану, з чиїми словами йшли в бій тисячі українців.
Олександр Турчинов, голова Верховної Ради, в.о. Президента України: «Борітеся – поборете, яке стало нашим гаслом. Коли вони виборювали свою свободу Тарас був завжди зі своїм народом і на Майдані теж».
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: «І зробили те, що заповідав Шевченко: немає тепер рабів».
Поет-патріот і поет-пророк. Після Євромайдану читачі відкрили для себе Кобзаря по-новому: побачили у рядках ще більше пророцтв.
Учасники акції: «Є такий вірш «О люди, люди, небораки», він розказує, що на сьогоднішній день люди споганилися, і що нам треба виправлятися».
Учасники акції: ««Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде». Це значить, що якщо українці в нашій державі не збагнуть нарешті, що треба міняти нашу державу в кращу сторону, то буде лихо».
Учасники акції: «Все дивуюся із дня в день, як він все міг знати 200 років тому, передбачити».
Учасники акції: ««І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим, тихим словом». Думаю, все таки будемо у великій новій сім’ї – для мене трактування, що мабуть в Європі все-таки».
Покласти квіти до пам’ятника Кобзарю лише у столиці прийшли кілька тисяч людей. Після офіційних урочистостей у парку Шевченка влаштували вільні читання, де усі охочі могли цитувати свої улюблені рядки.
Світлана Одаренко, Богдан Кальченко, Орест Пона, 5 канал.