фото spilnotv

У Києві влаштували виставку євромайданівських касок

  В Українському домі відкрили експозицію, головними експонатами якої стали шоломи і каски євромайданівців. Речі, які захищали учасників революції, а потім стали полотнами для художників, після виставки в Києві провезуть європейськими столицями.


  Шість десятків касок і шоломів, кожен – з "авторськими" малюнками. Майже всі експонати виставки – з бойовим минулим.

  Співорганізатор виставки Максим Потапчук розповідає: "Ось такий шолом. Це прості шахтарські каски, що перетворилися на витвір мистецтва. Саме ця каска теж була в бою, захищала наших майданівців. Тут багато шоломів горіли в будинку профсоюзів, на барикадах".

  Експозиція вже помандрувала містами України, а наприкінці серпня організатори планують показати виставку європейцям, зокрема – полякам і німцям. Світ має знати правду про Україну – так вирішила художниця Лілія Людко і змайструвала з касок цілу інсталяцію.

  "Каска – це як оболонка, вона прообраз кожної людини, як індивідуальності. Орнаменти – вони асоціюють нашу приналежність національну. Зверніть увагу на оці побиті і поплавлені скельця – це те, що зараз у нас відбувається у країні. Незважаючи на це, ми повинні піднятись, тому каски - вони підвішені, левітують якоюсь мірою в скляних боксах".

  Організатори кажуть: шоломів в експозиції могло бути і більше, але частину віддали для захисту бійців на сході України. Відвідувачі ж запевняють: експонатів достатньо, щоб повернутися думками у зиму, що минула.

  Відвідувачка виставки Катерина Соловйова описала це так: "Надо смотреть не на каски, не на щиты, а сквозь них, и видеть там людей, которые там были и которых мы никогда не забудем".

  Максим Волобоєв та Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Потужний землетрус у Китаї - сотні загиблих і зниклих
  Наступний матеріал
  Бійці АТО затримали уже більше 300 терористів
  Теги:
  Loading...