У Києві відкрився 6 весняний книжковий ярмарок

  У столиці відкрився шостий весняний книжковий ярмарок. Цього разу організатори обєднали більше 100 великих та маленьких видавництв з різних куточків України. Серед тенденцій цьогорічного Книжкового світу: велика кількість розпродажів, бюджетні видання та пропозиції друку книжок на замовлення.

  Книжка не продається - такий напис спантеличив відвідувачів книжкового ярмарку. Виявилося, - видавництво ще до друку проводить запис охочих отримати подарункового "Кобзаря".

  Наталя, менеджер видавництва: "Збираємо, аби розумітися, яким тиражем видавати, бо вона дуже швидко розходиться".

  Не тільки друком на замовлення відзначився цьогорічний ярмарок. Інші принципи рИнкових відносин також проникли у книжковий світ. Видавництва 15 хвилин на годину проводять розпродажі, друкують бюджетні книжки маленьких розмірів із низькоякісного паперу. Аби привабити читача, письменник Юрій Винничук провів презентацію своєї нової збірки оповідань "Груші в тісті" на кухні.  

  Поки автор готує, його книжки буквально розбирають читачі. Видавці кажуть, видали вже 2 наклади, готується третій.

  Андрій Нога, помічник менеджера видавництва: "Її беруть різні категорії населення. Як старші люди, які люблять мову Винничука говірку львівську. Так і молодші, які хочуть набратися позитивного довіду".  

  Серед новинок Книжкового світу дитячі пізнавальні збірки від видавців братів  Капранових. Вивчати біографію відомих українців дітям пропонують, проводячи розслідування. Вже готова серія запитань про Степана Бандеру, княгиню Ольгу, Лесю Українку та  Івана Мазепу.

  Брати Капранови, письменники, видавці: "Виставка це місце і час, коли можна проявити фантазію. експеримент, обміняться досвідом. Підгледіти у конкурента і стати краще, бо він почав , а ти в нього спіонерив". 

  Побачили українці і переклад американського бестселера "Хижа". Представити свою першу книжку, яка вийшла 15-ти мільйонним тиражем, приїхав сам автор.

  Вільям Пол Янг, письменник США: "Успіх моєї книжки в тому, що тут є відповіді на запитання релігії, стосунків, життя. На жаль, я не знаю української, але те, що я бачу: ілюстрації, обкладинка -  мені подобається. Мої колеги кажуть, що український переклад також бездоганний".

  У перший день книжковий  ярмарок відвідали більше ніж тисяча людей. Відкрити Книжковий світ читачі можуть до 10 квітня.

  Даря Безродна, Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Стрілянина у школі Ріо-де-Жанейро: 13 осіб загинуло
  Наступний матеріал
  Дочасних виборів у Києві не буде
  Теги: