У Києві відкрили уже 7-му амбулаторію сімейної медицини

  Амбулаторію сімейної медицини відкрили у Шевченківському районі столиці. Розташована вона у житловому будинку. Щоправда, профільних фахівців - сімейних лікарів - в Україні бракує. Тому лікуватимуть в амбулаторії лише терапевт та педіатр. Якщо їхньої компетенції не вистачить - пацієнтів направлятимуть до місцевої поліклініки.

  Дівчата у білому завзято грають попід стінами амбулаторії. У медичні халати одяглися не заради антуражу. Музики - майбутні лікарі. Під класичні акорди працівники місцевого ЖЕКу дофарбовують будинки - трохи не встигли до урочистостей. Двірники скаржаться: останні два тижні світу білого не бачили - мели, гребли, білили, фарбували.    

  Двірники: "Оно, землю три машини привезли. Все-все - красили, білили, все робили - показуху робили".

  Двірники: "Вчора до восьми часов робили - з п`яти утра до восьми вечора".

  Такого порядку та чистоти у своєму дворі не пам`ятають, відколи заселилися, кажуть місцеві старожили. Однак бояться: щойно урочистості скінчаться - новенькі баки для сміття, що з`явилися тут напередодні, зникнуть. А от у під`їздах нічого не зміниться - бо туди ремонт так і не дійшов.

  Людмила Чернова, місцева мешканк: "По 10-15 лет нет ремонтов, все валится, грибок ест стены - это все замылили и закрывают парадное сейчас, чтобы никто не увидел, что делается внутри".

  Подивитися на офіційне відкриття амбулаторії зібралося близько сотні місцевих мешканців. Чи ходитимуть сюди лікуватися - ще не вирішили: на яку допомогу можуть тут розраховувати їм поки не роз`яснювали.

  Місцеві мешканці: "Ще ми точно не знаєм, але якщо нам буде вигідно, то будем ходить".

  Місцеві мешканці: "В перву очередь сюда, нам в поліклініку важко ходить, а вже, як припече - то й дальше".

  Отримати першу медичну допомогу у цій амбулаторії зможуть близько чотирьох тисяч місцевих мешканців. Оглядатимуть хворих - терапевт або педіатр. Вони ж призначатимуть найпростіші процедури.

  Людмила Шкоропат, головна медична сестра поліклініки: "Ми тут, в цій кімнаті, будем надавати маніпуляційні процедури, інєкції - внутрімишечні, внутрівєнні, подкожні. Якщо потрібна буде капельниця - у нас є денний стаціонар на два ліжка".  

  Лікувати більш складні хвороби та на огляди до профільних лікарів пацієнти і надалі їздитмуть до найближчої поліклініки. Адже універсальних - сімейних лікарів - у столиці бракує.

  Володимир Романюк, головний лікар поліклініки №5: "В майбутньому планується, що сімейний лікар буде приймати дітей, маленьких, великих, старих, жінок і, мабуть, буде приймати, як лікар-гінеколог, як лікар-невропатолог, як лікар-отолоринголог і інші лікарі".  

  Амбулаторія сімейної медицини на Щербакова - перша у Шевченківському районі та сьома у столиці. Відтак, скористатися послугами сімейного лікаря можуть близько 15-ти тисяч містян. А от скільки хворих вже звернулося по допомогу - у мерії поки що не рахували.

  Світлана Одаренко, Роман Гриценко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  КМДА розслідуватиме руйнування валів "Київської фортеці"
  Наступний матеріал
  У Києві згорів склад телекомунікаційного обладнання
  Теги: