У Києві відкрили парк імені Гейдара Алієва за $4 млн. [відео]

  Парк імені Гейдара Алієва відкрили у Києві на Подолі - до 90-річчя від дня народження азербайджанського політичного діяча. Облаштування його обійшлося інвесторам в астрономічну сумму - понад 4 мільйони доларів.

  Представники азербайджанського посольства, столичної мерії  та інвестори спочатку покладають квіти до пам`ятника Гейдару Алієву. Опісля - вітальні слова. Парк імені покійного президента Азербайджану і батька нинішнього чільника країни, кажуть, з`явився тут недарма.

  Ідея парку з`явилася ще наприкінці 2010-го. Втілювали її у життя протягом останнього року.
  На площі в пів-гектра викорчували старі дерева, забили палі, збудували широку стелу і водограй. На  його тлі - Шейх Сафі. Це єдина в світі копія азербайджанського килима XVI століття, який ще називають "восьмим дивом світу".

  За задумом авторів проекту, килим переходить у багатоярусний водоспад. Вода стікає вниз, і цим символізує джерело життя та чистоти. Але тим, хто створював парк, довелося добре попрацювати. Рівень підземних вод на цьому місці надто високий, тож задля безпеки стіни довелося додатково укріплювати.

  Кахлі та оствітлення - з Італії,  висаджені сакури, клени й магнолії - з Німеччини. Вшанування пам`яті колишнього азербаджанського лідера інвесторам коштувало астрономічну суму - 4 мільйони доларів. Меценати, представники однієї з нафтових компаній Азербайджану, кажуть - то подарунок.

  Утім, гостинність творців місця відпочинку не безмежна: щоби новенькі лави та ліхтарі не попсували - в парку встановили зо два десятки камер спостереження.

  Ганна Рибалка, Денис Ковальов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Іспанії зафіксовано рекордний рівень безробіття
  Наступний матеріал
  У Борисполі збудували соціальне житло - 14-поверхівку на 220 квартир
  Теги:
  Loading...