У Києві відкрилась виставка робіт неповносправних художників

  Виставка робіт неповносправних художників відкрилася у музеї Тараса Шевченка. Усі автори не мають змоги малювати руками і тримають інструменти зубами або пальцями ніг.

  На виставці представлені роботи 16 художників, деяких з них уже немає в живих. Також серед експонатів - картини, вишиті за допомогою зубів та язика. Самі автори через хворобу прийти не змогли. Організатори виставки наголошують: інваліди-митці нині потребують підтримки, як моральної, так і фінансової. Адже окрім обмежених фізичних можливостей, нерідко вони не мають необхідних матеріалів для творчості.

  Олена Олександрова, президент народної академії творчості інвалідів України: "Творчество - это тот момент самореализации, который доступен всем, потому что талант - это поручение от Бога, будем так говорить. Они сами ищут свой стиль, который уже не походит на других. Оксана Васютинская - девочка из Горловки с ДЦП. Бисером она не смогла вышивать, потому что язык проколола несколько раз. Так она из бисера делает картины, языком их клеит".

  Олена Безкоста, мама художниці: "Пробовали рисовать руками, пробовали приматывать к руке фломастер, карандаш какой-то, делали специальный столик, думали, у нее получится. Это все не получалось. Не может держать кисточку, не может держать карандаш. В палтиру приходится мне выкладывать краски, выкладывать гуашь. она просто пальчиком правой ноги мокает в палитру и наносит на бумагу".

  Попередній матеріал
  На Київщині виділили ділянку під будівництво олімпійського центру
  Наступний матеріал
  Сьогодні у Лізі Європи зіграють 2 українські команди
  Теги: