У Києві відбирають приміщення у Центру реабілітації неповносправних дітей

  Неповносправних дітей позбавляють можливості розвиватися. У Голосіївському районі можуть закрити Центр реабілітації. У нього забирають половину приміщення та закривають молодшу групу. Батьки особливих діток переконані: наступним кроком буде повна ліквідація центру.

  Трирічний Ілля уже майже рік перебуває у відділенні соціально-медичної реабілітації для особливих дітей. Тепер його групу можуть закрити.

  Ярослава Музиченко, мати: "Молодша група прибирається, буде тільки старша. А молодша, що там? Почекають дітки рік. Тут кожен день дорогий".

  Уже 10 років у цьому центрі перебувають діти з відхиленнями у розвитку та ДЦП. У приміщенні площею 330 квадратних метрів перебуває нині 17 діток. Звістка від районної адміністрації шокувала мам - 150 метрів забирають і молодшу групу закриють.

  Алла Кравченко, мати: "Те, що вони зараз забирають, залишаючи тільки примішення для однієї групи - це не нормально. Закриється все. Тому що закриється одна група - звичайно, всі педагоги, всі психологи на півставки ніхто працювати не буде".

  В Управлінні праці та соціального захисту Голосіївського району обуренню батьків дивуються. Кажуть, частину приміщення віддадуть дитячому садку, який колись тут був. А малюків з особливими потребами розмістять на ста вісімдесятьох квадратних метрах, які залишаються.

  Наталія Ахмадова, начальник управління праці і соціального захисту Голосіївської РДА: "Ми розмістимо цих дітей. У нас на сьогоднішній день немає іншого виходу. Примішення приспособлено функціонально для теї роботи, яка повинна проводитися з цими дітками".

  Однак батьки дітей переконані - винний у їхньому виселенні не садочок. 150 квадратних метрів, які у них відбирають, перейдуть в оренду благодійному фонду "Олеся". Його діяльність, стверджуюють обурені батьки, видно лише на документах. За ними, Фонд буцім-то опікується шістьма дітьми, яких ніхто в очі не бачив. Водночас, у районі виселити фонд, доки не сплине його строк оренди, не можуть.

  Олеся Артебякіна, мати: "В неї дітей не було. Навіть через міліцію їй давали запрос, щоб вона надала список дітей. Пішов клич по полоклініках - неврологи дали їй 6 дітей. Тоєсть, на даний момент, в неї є офіційна бумага, що в неї знаходиться шестеро дітей".

  Наталія Ахматова, начальник управління праці і соціального захисту Голосіївської РДА: "Згідно договору оренди, район не може зараз розірвати з ними цей договір. Їм також треба десь працювати".

  Тим часом, упродовж року більшість дітей не зможе відвідувати Центр реабілітації. А користі від занять вдома раз на тиждень з вихователями - буде замало.

  Ольга Сас-Тарасова, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мешканці Русанівських садів вимагають зупинити знесення їхніх будинків
  Наступний матеріал
  На Київщині запрацював Центр соціальної підтримки дітей та сімей
  Теги: