У Києві відбулось останнє тренування олімпійської збірної з гімнастики

  Останнє тренування жіночої збірної України з гімнастики відбулося у Києві. Уже 9 серпня вони почнуть змагатися за першість. Боротимуться за два комплекти медалей. До Лондону їдуть дві спортсменки, які змагатимуться в індивідуальній програмі та команда, яка виборюватиме першійсть в груповій.

  Анна Різодінова гімнастикою займається з 5-ти років. У Лондоні дівчина боротиметься за першість в індивідуальній програмі. Каже - перед Олімпіадою, як і перед рештою змагань, традиційно хвилюється. Щоби відігнати непотрібні думки намагається зосередитися лише на тренуваннях. А після звістки про чоловічу збірну, у якої перед самим виходом на п`єдестал забрали медель...

  Анна Різодінова, гімнастка: "Я сказала, що більше я Олімпіаду дивитися не буду, тому що це дійсно такі нерви. Такі емоції, а емоції зараз треба берегти. Вони - дійснодуже важливі".

  А ці дівчата представлятимуть Україну у груповій програмі. Аби синхронно виконувати рухи - гімнастки працювали більше року. У їхньому арсеналі - призерство на кубках світу. Аби здобути золото на Олімпійських іграх дівчата мають перевершити результати 11 команд-конкурентів.

  Вікторія Линиш, гімнастка: "В нас 2 вправи. Одна - це 5 м`ячів, а друге - це обруцчі і 2 стрічки. Сума цих вправ, тобто оцінка, вона складається в одну, і виходить, за багатоборство ми боремося. У нас - лише за один комплект нагород в груповій вправі".

  Трненувалися спортсменки з 9-ї ранку до 7-ї вечора з перервою на півтори години. Не дозволяли собі дівчатка і зайвого в їжі. З напоїв можуть вживати лише воду.

  Ірина Дерюгіна, головний тренер: "Всі, чесно, ви бачите по стану гімнасток - вони в формі, вони вижаті. Як кажуть, вони прозорі".

  Однак, фізична підготовка це лише півсправи, розповідає президент Української федерації з гімнастики. Альбіна Дерюгіна поянює - важливе значення має моральне налаштування. Тому чи не щодня з гімнастками проводять настановчі бесіди.

  Альбіна Дерюгіна, віце-президент  федерації художньої гімнастики України: "З кожною дівчинкою індивідуально. З груповичками - і разом, і індивідуально. І доводиться і голос дуже сильно. Я думаю, що ми знаємо про них більше, а ніж вони саім про себе. Тому постараємося прикласти усі зусилля, щоби допомогти, аби вони достойно виступили".

  Влада теж додає стимулу спортсменам. Окрім грошової винагороди, яку олімпійці отримують за призові місця, їм обіцяють вирішити питання із власним житлом. 

  Олександр Попов, голова КМДА: "Що стосується Києва, у нас є традиція, ті спортсмени, які мають відповідний позитивний результат, ми, як правило, допомагаємо у вирішенні побутових проблем, як правило - це виділення квартири".

  Із 9-ти гімнасток, які предствалятимуть Україну, лише одна спортсменка брала участь в Олімпіаді. Решта дівчат уперше боротимуться за Олімпійське золото. У Лондон українки полетять цієї неділі. Тож попереду у гімнасток ще 2 дні виснажливих тренувань.

  Наталя Новосядла, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині оголосили найвищий ступінь пожежної небезпеки
  Наступний матеріал
  Согоднішній день Олімпіади не приніс нагород Україні
  Теги: