5.ua

У Києві триває парад на честь річниці визволення від нацистів [відео]

  Раніше хода вишикувалася на Хрещатику – від вулиці Городецького й до Прорізної. Церемонія почалася урочистим підняттям штандарта. Згодом – салютний взвод виконав святкові постріли зі стрілецької зброї та 3-х гармат. Присутні на святі й рота почесної варти та Національний президентський оркестр. Усього в заходах беруть участь близько 1 тисячі осіб. Про це повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації. 

  До вшанування 70-ї річниці звільнення Києва від нацистів долучився й Президент України. Зранку Віктор Янукович поклав квіти до могили Невідомого солдата у столичному Парку слави. Потому голова держави та присутні урядовці згадали загиблих під час хвилини мовчання. Ще до церемоніальних заходів Президент устиг поспілкуватися із ветеранами війни, які сьогодні з’їхалися до Києва з усіх країн колишнього СРСР.

  Урочистості у Києві почалися зранку. У парку Слави відбулося запалення Вічного вогню та покладання квітів до Могили невідомого солдата. На заходах були присутні міські можновладці, ветерани війни та прості громадяни.

  Звільнення української столиці відбулося восени 1943-го року Тоді найнапруженішим епізодом бойових дій стало форсування Дніпра. У битві брали участь одразу чотири Українських фронти. Разом із солдатами Червоної армії, проти ворога активно діяли й партизани, і вже 6 листопада – Київська наступальна операція була остаточно завершена.

  Ветеран: «Освобождение Киева – в принципе, это было 50 процентов победы над немцами, с точки зрения моральной».

  Ветеран: «Ветерани, які воювали – здобули його ціною свого життя. Їх полягло багато. А ті, хто живуть – хай помнять про тих, хто не дійшов до цього дня».

  Ветеран: «Грузили машини, працювали день і ніч. Велике бажання було... Перемога!»

  Олександр Попов, голова КМДА: «Це подія не тільки для киян, і навіть не для всіх українців. Це – для багатьох націй. Це свято, але в той же час – і скорбота по тих, кого сьогодні з нами немає».

  Попередній матеріал
  Британська королева влаштувала пишний прийом очільниці Південної Кореї
  Наступний матеріал
  МЗС: російський суд відпустив Федоровича – він вже прибув до України (оновлено)
  Теги:
  Loading...