У Києві температурний рекорд [відео]

  У Києві температурний рекорд. Сьогодні стовпчики термоетрів у столиці показували +37 градусів - це найвищий показник за все літо. Як пережили кияни найгарячішу днину - знає Наталя Новосядла.

  Пані Галині 71 рік. Жінка рекордну спеку переносить дуже важко. Розповідає: у квартирі знаходитися не може через задуху, а водойми Києва - забруднені. Тому, порятунок вирішила шукати у ботанічному саду.

  Галина, пенсіонерка: "Звичайно серце, серце. Я все чую, в мене в шлунок, ну все. Спека діє на все".

  За такої спеки зле стає не лише людям похилого віку. Страждають вагітні, діти, люди з надмірною вагою та хронічними хворобами. Їм лікарі радять з 11тої до 17-тої не виходити на вулицю. Але якщо уникнути сонця неможжливо - тоді слід обов`язково покривати голову.

  Руслан Добровольський, сімейний лікар: "Капелюшок і бриль бюілого кольору. Тому що він відбиває сонячні промені і зменшує теплонавантаження. Тожна його змочувати водою, толді буде вода випаровуватися і буде додаткове охолодження голови".

  За високої температури люди більше пітніють. Через ці виділення - організм втрачає сіль. Для відновлення мінерального складу крові медики радять пити підсолений томатний сік або ж мінеральну воду. А спрагу втамовувати радять простою негазованою водою, квасом та чаєм. Від алкоглю - узагалі застерігають.

  Чим же насправді втамовують спрагу кияни - ми запитали прямісінько на вулиці. Такій спеці радіють хіба-що виробники напоїв. Євген продає каву, лимонад та квас. Зізнається останній - просто таки хіт продажів. Робота захоплює, тож спека не дошкуляє.

  Євген, продавець: "Парасолька, крем від загару і нормально".

  Попри заборону купатися на усіх столичних пляжах, на берегах Дніпра - чимало киян. Кажуть біля води легше дихати. А у саму воду і не обов`язково заходити.

  Взагалі то з дитино прийшов і зі своєю дівчиною. У гідрометцентрі розповідають, сьогоднішній день мало не потрапив до історії. До рекорду забракло лише одного градуса.

  Олег Христевич, синоптик: "За останніх 100 з хвостиком років. Київ - він наближений, бо для цього дня температурна максимальна 38 градусів - була в 2010 році. Зараз, як ви бачите, 36 з половиною. Так що поки що до 28-ми не дотягуємо".

  Синопитики заспокоюють: спекотніше ніж сьогодні - цьогорІч у столиці вже не буде. Уже  завтра температура спаде на 7-8 градусів. При цьому можливі короткочасні опади. 

  Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У ПАР випав сніг
  Наступний матеріал
  Соціальний хліб на Київщині не подорожчає у найближчі два роки
  Теги: