У Києві стартували заходи до Дня боротьби зі СНІДом

  Тест на ВІЛ-СНІД задарма. Перевіритись усім охочим пропонують міські соціальні служби. Відсьогодні у столиці стартували заходи до Дня боротьби зі СНІДом.

  Вже зранку напередодні міжнародного Дня боротьби зі СНІДом на вулиці працюють волонтери. Роздають інформаційні листівки та закликають киян перевіритися на ВІЛ :

  Поліна Жмур, волонтер: "Мы, как волонтеры, раздаем листовки с информацией о местах куда могут обратится люди, которые столкнулись с пробелмой ВИЧ-СПИДа. Так же мы привлекаем сегодня людей к тому, чтобы они прошли бесплатный тест на ВИС-СПИД".

  Соціальні працівники відзначають - про ВІЛ-СНІД досі люди знають недостатньо. Однак, кажуть, останнім часом рівень захворюваності в столиці таки знизився.

  Ігор Дмитренко, соціальний працівник Київського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді: "Є тенденція падіння ВІЛ-інфіколваних людей у столиці порівняно з минулими роками.  тобто епідемія десь трошки пішла на спад. Але проінформованість нашого населення доволі низька стосовно шляхів інфікування, засобів захисту від цієї інфекції". 

  Нині в Україні зареєстровано 230 тисяч віл-інфікованих. Та, фактично, кажуть лікарі, хворих значно більше. Однак і серед виявлених віл-позитивних стає на облік менше половини людей.

  Ольга Лучинська, лікар-психолог: "Кожного дня мені доводиться в середньому 10 разів повідомляти людям, що вони віл-інфіковані. Реагують абсолютно по-різному. от скільки людей - стільки може бути реакцій. Втрачають свідомість, буває ніяк "є - то є". Буває плачуть, буває сміються. У нас люди бояться того, що якщо вони здадуть тест на віл, то це значить, що їм будуть дзвонити домдому, на роботу, перевіряти усіх статевих партнерів. Це- неправда. Ми нікого не переслідуєм".

  Попри стереотипи, переважна більшість киян до ВІЛ-інфікованих ставиться толерантно. Перевіритись на ВІЛ нині справа нескладна. Ось такий експрес-тест займає усього 15 хвилин.

  Ольга Рафаловська, фельдшер-лаборант: "Наносимо сюди дві капельки крові і добавляємо буфер. Потім ми дивимось через 10 хвилин, якщо полоска появилася одна червона - це значить негативно. Якщо появляєтья дві- буде позитивний результат".

  У столиці обстеження на ВІЛ можна пройти у кабінетах довіри на вулицях Відпочинку, Висоцького, Трьохсвятительській та Голосіївській. Результати аналізів повідомляють здебільшого за два дні. Обстеження на ВІЛ проводяться анонімно та безкоштовно.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Жодного документу, який би дозволив будувати на фундаменті Десятинної церкви, КМДА не погоджуватиме
  Наступний матеріал
  Міжнародна конференція студентів стартувала у Переяслав-Хмельницькому
  Теги: