5.ua

У Києві шукають прихистку уже до 50 утікачів з Донбасу

  Переселенці з Донеччини та Луганщини шукають прихистку у столиці. До міського координаційного центру біженців уже звернулися з півсотні людей.


  Їдуть здебільшого з Краматорська та Слов'янська. Люди просять поновити втрачені документи та отримати тимчасове житло. З останнім і виникають проблеми, адже програма захисту біженців передбачена лише для кримчан.

  З новинами про Краматорськ зустрічає свій перший день поза домівкою Зинаїда Глушкова. Їй довелося покинути власну квартиру та тимчасово розлучитися з родиною. Через небезпечну ситуацію на Сході країни, найближчий тиждень жінка має намір жити в хостелі. Це безплатне тимчасове житло буквально виборола, бо іншим переселенцям пощастило менше.

  Житло є, людей нема – кажуть у київському департаменті соціальної політики. За минулий тиждень на облік тут стали півсотні переселенців з Луганщини та Донеччини. Дах над головою, запевняють, просили тільки четверо.

  Про вдесятеро більшу кількість переселенців, яким ніде жити, говорять волонтери Комітету захисту прав людини. Помешкання для таких шукають то серед знайомих, то серед дружніх громадських організацій. Бо спеціальної міської чи державної програми, що захищала б інтереси таких людей, ще немає.

  Волонтери кажуть: переселенцям, які приїздять до Києва, також допомагають зробити трудову книжку та інші втрачені документи. З таким проханням звернулася до штабу і Вікторія. З родиною вона приїхала до столиці з Краматорська. Там чоловік та старший син потрапили у полон до російських та чеченських бойовиків після того, як син Вікторії виклав у соцмережах фото на підтримку єдності України.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київ оговтується від небаченої зливи
  Наступний матеріал
  Столичні зоозахисники знову намагаються зупинити будівництво океанаріуму