5.ua

У Києві розробили пілотний проект побудови вело-інфраструктури [відео]

  Два місяці над ідеєю працювали українські та німецькі архітектори. Останні користувалися власними розробками планування велошляхів. Попередній кошторис проекту – 55 мільйонів гривень. Тепер – справа за столичними депутатами. Вони мають затвердити велозадум на сесії Київради. А поки – самі міняти авто на двоколісний транспорт не поспішають. Кажуть, на київських шляхах це небезпечно.

  Ірина Бондаренко - одна з розробників велопроекту "Старт". Дівчина пересіла на екотранспорт сім років тому. Тепер двоколісний економить час від домівки до роботи.

  Ірина Бондаренко, асоціація велосипедистів Києва: «Я їжджу з дому на роботу за 40 хвилин. Якби я їздила там на автобусі та на метро – то це була би година тридцять, година десять. Тобто, я економлю пів години на поїздці в один бік».

  Ірина каже – на дорозі почувається повноправним учасником дорожнього руху – але лише через свої навички. А от новачкам-велосипедистам виїжджати на дорогу не радить. Бо велосипедних доріжок у Києві – катма. А розрекламовані чиновниками велошляхи на проспекті Бажана та Здолбунівській – виявилися нікому не потрібними.

  Ірина Бондаренко, асоціація велосипедистів Києва: «Основні магістралі мають проходити з півдня на північ. А існуючі велодоріжки на Бажана і Здолбунівській ходять отак, горизонтально. І велосипедисти ними не користуються. Тому що це не маршрути, які їм потрібні. Намалювали доріжки і просто думали, шо буде треба. А виявилося, не треба».

  Заступник чільника мерії на велосипеді теж любить їздити – та лише у вихідні. Київські дороги для велоїзди вважає небезпечними.

  Михайло Костюк, заступник голови КМДА: «В мене в родині є 4 велосипеди. Фактично, для всіх дорослих. А для маленької - є три. Так що ми взагалі велосипедисти. Я на сьогодні є прихильником відпочинкового боку велосипедів».

  Журналіст: «Тобто, їздити в КМДА на роботу ви не будете?»

  Михайло Костюк, заступник голови КМДА: «Ну, зараз я ще не збираюся».

  Міняти авто на велосипед, а діловий костюм на спортивний – не збирається і чільник транспортного управління.

  Євген Водовозов, начальник управління транспорту КМДА: «Я б с удовольствием ездил на велосипеде в том числе, просто технически это... Далеко не все могут ездить в костюме».

  Німець Матіас Брандт відстоювати нову велосипедну стратегію до Києва приїхав із Кельна. Там, каже, чверть усіх перевезень – велосипедні.

  Матіас Брандт, співрозробник проекту розвитку велосипедної інфраструктури у Києві: «У Кельні в останні роки добре розвивається велосипедний транспорт. Якість самих доріжок та безпеки підвищується. Цей процес почався ще у вісімдесятих. Ми мали багато опонентів з боку автомобілістів. Однак, коли ця система добре працює – вона знаходить підтримку серед населення і, насамперед, серед молоді».

  Будувати не хаотично, а саме там, де це потрібно велосипедистам – ось завдання нового пілотного проекту "Старт", кажуть в Асоціації велосипедистів. Утілювати задум спочатку планують у Дарницькому районі столиці. Згодом хочуть видати й електронну карту для велолюбителів. Якщо за проект проголосують у Київраді – нові велодоріжки побудують за два роки.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  У США відзначили річницю акції «Захопи Уолл-стріт»
  Наступний матеріал
  У Василькові за місяць відкриють 2 басейни
  Теги:
  Loading...