У Києві розбирають унікальну пам`ятку дерев`яної архітектури [відео]

  Легендарний історичний маєток - Будинок німецького садівника Вільгельма Крістера - розбирають на частини. Багато років він стояв у занедбаному стані. Нині ж будівля втратила частину стіни, даху і елементи старовинного оздоблення. Архітекторам пояснюють: робітники не нищать будинок, а намагаються його відновити.

  Один з найкращих зразків дерев`яної архітектури Києва позаминулого століття - садиба Крістера на Виноградарі - нині стоїть без вікон і без дверей. Кілька днів тому її почали розбирати просто по частинах. Місцеві мешканці кажуть - почали з унікального оздоблення.

  Мешканець Виноградаря: "Приехали строители, поснимали это самое, дубликаты. Наверху вот это верхнее они пособирали, забрали с собой".

  Працівники Інституту хімії пояснюють - на ремонт старовинного будинку просять грошей у влади вже років з п`ятнадцять - та марно. Через занедбаність стіни дерев`яної садиби погнили. Та минулого року  фахівці все-таки взялися розробляти проект реставрації маєтку. За ним стару будівлю повністю знесуть. Натомість - збудують її копію.

  Журналіст: "Як 31 числа виглядатиме це місце?"

  Працівник інституту: "Ну, я так думаю, что тут уже ничего не будет, просто будет обнесено забором, как у нас было обнесено красной ленточкой. И сюда никто не будет ходить".

  Від справжнього будинку Крістера, запевняють, садиба мало чим відрізнятиметься.

  Журналіст: "Тобто цього, що є , не буде? Цієї старовинної будівлі?"

  Працівник інституту: "Конечно! Но есть же фотофиксация. Есть проекты, есть проектные работы. А как вы собираетесь его реставрировать? Вы понимаете, что оно все гнилое?!"

  У Головному управлінні охорони культурної спадщини заявляють - на таку реставрацію садиби Крістера уряд виділив 600 тисяч гривень. Половину - на проектні роботи, решту - щоби розібрати пам`ятку.

  А от скільки знадобиться на саме відновлення пам`ятки, і коли воно розпочнеться - чиновники не уточнюють. Дослідник київської старовини Михайло Кальницький побоюється - садибу розберуть, а збудувати її копію забудуть.

  Михайло Кальницький: "Головне питання - коли його збудують? Тому що я знаю, що гроші зараз є на те, щоб його культурно розібрали. А от коли воно буде відновлено - це невідомо, бо на це фінансування, на скільки я знаю, поки що нема".

  За словами історика, маєток Крістера - один із останніх серед таких старовинних будівель Києва. Схоже дерев`яне оздоблення ХІХ століття мають лише дві столичні споруди - Будинок художніх майстерень біля Замку Ричарда на Подолі та двоповерхівка на вулиці Смирнова-Ласточкіна.

  Ганна Рибалка, Федір Угненко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Бельгії нарешті сформовано новий уряд
  Наступний матеріал
  Столичні МНСники готуються захистити киян від терористичних атак
  Теги: