5.ua

У Києві рятувальники і медики вчились долати наслідки вибуху в метро

  Надання першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях відпрацювали рятувальники, лікарі швидкої допомоги та медицини катастроф.


  У столичній лікарні швидкої допомоги практикувалися рятувати життя, якщо у метро стався вибух. За легендою навчань, зруйновано частину станції метро, де перебували 250 людей, вона забруднена невідомою речовиною, постраждали 35 осіб. Усі вони потребують різної допомоги – як медиків, так і психологів. Долучилися до заходу й майбутні лікарні, щоби на власні очі побачити роботу фахівців у нестандартній ситуації.

  Першими на місце умовної катастрофи прибувають рятувальники, входять в вогнище, виводять постраждалих та роблять хімічну розвідку.

  У цей час з місця евакуйовують постраждалих. Усього – 35 людей з різними травмами. Спершу їх очищують від хімічного забруднення, потому оглядають медики, і – відповідно до травм – сортують за кольорами. Червоний – це важкий хворий, жовтий - середній, зелений – легкий. Є ще й чорний квадрат – для тих, кого вже не врятувати. Найбільш напружена ситуація у медиків на червоному квадраті – у них же найбільше обладнання і найменше часу на порятунок життя.

  Ролі жертв вибуху виконують студенти-медики. Коментують: "Думаю, що виживу. Надали допомогу хорошо. Зафіксували горло, зразу кисень. Я без свідомості і судоми. Ну, вони все правильно зробили".

  Учасниця навчань Віра Дятлова розповіла: "Ми побачили вперше вживу, як це все робиться – по цих відривних талонах, як виходить це все сортування. Раніше ми цього не бачили, у нас не було практичного нічого, ми читали лише".

  Неподалік – зелений намет. Це пацієнти з легкими травмами та шоком. З ними працює психолог.

  Після сортування і надання першої допомоги – постраждалих на каретах швидких доправляють до лікарень.

  Попередній матеріал
  Прем'єр закликав місцевих чиновників ощадливо використовувати газ
  Наступний матеріал
  Генсек НАТО хоче відвідати Україну після виборів – Клімкін
  Теги:
  Loading...