5.ua

У Києві пікетували посольство РФ - вимагали зупинити переслідування кримських татар

  Громадські активісти та правозахисники пікетували російське посольство у Києві. Учасники акції вимагали припинити репресії проти кримськотатарського народу.


  Мітинг почали з хвилини мовчання за чотирма загиблими у Криму від рук окупантів. Після цього розклали перед посольством понад півсотні документів, де зафіксовані правопорушення протягом півроку – це викрадання людей, заборона в'їзду, незаконні перевірки. За даними протестувальників, у Криму триває тиха війна проти людей з громадянською позицією. Протягом вересня щодня відбуваються обшуки у школах, бібліотеках та оселях кримських татар. Людей звинувачують в екстремізмі.

  Учасниця акції Еміне Зіятдінова каже: "Російський уряд крок за кроком робить дії, щоб примусити людей, які мають якусь позицію, поїхати. Це психологічний тиск, це обшуки, це звільнення з роботи або неприйняття на роботу".

  Інша активістка, Ксенія Семеняк, бачить ситуацію гостріше: "Це є ознаки, елементи геноциду. Тому що це не припустимо, що в 21 столітті ми маємо такі елементи, як обшуки шкіл, такі елементи, як зникнення людей".

  Російські дипломати до активістів так і не вийшли. Охоронці повідомили, що у посольстві триває ремонт і там нікого немає.

  Попередній матеріал
  Третина росіян підтримують Марші Миру - опитування
  Наступний матеріал
  У Черкасах кількох депутатів викинули у смітник
  Теги:
  Loading...