5.ua

У Києві перевіряють стан бомбосховищ

  Останніми дня соцмеражми шириться інформація про бомбосховища, що їх цивільні могли б використати, як надійне укриття. Натомість столичні дигери кажуть – то усе міфи, бомбосховища занедбані і сподіватися там на порятунок – то марна справа.

  Серед кількох тисяч занедбаних укриттів дигери не можуть назвати жодного, яке могло б захистити простих людей в разі раптової атаки. Натомість, у столичній адміністрації це заперечують, і запевняють – такі об'єкти є.

  "Для укриття населення м. Києва під час надзвичайних ситуацій створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, які можуть бути використані для укриття населення", – повідомляють чиновники.

  Продемонструвати ж такі споруди у КМДА, як і в столичному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій – відмовляються навідріз. Мовляв, не хочуть здіймати галас і паніку серед населення.

  Хоча ще кілька днів тому керманич Київської адміністрації визнав: система оповіщення тривалі роки не фінансувалася, а бомбосховища використовувалися не за призначенням.

  Виняток – бомбосховища в урядовому кварталі. Доступ до них закритий, але вони у чудовому стані – погоджуються і чиновники, і дигери.

  Днями столичні рятувальники отримали від керівництва міста вказівку провести інвентаризацію і з'ясувати реальний стан укриттів. Київські дигери вже знають, до кого надзвичайники підуть по допомогу.

  "МЧС не має навіть карти. Тобто, все ж в поганому стані у нас. Вони навіть зверталися до дигерів за тим, щоб вони надали їм карту", – каже Тетяна, колишня дигера.

  Ганна Рибалка, Іван Наконечний, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Охоронців Обами відправили додому через пиятику в Амстердамі
  Наступний матеріал
  Тральщик "Черкаси" – досі під українським прапором
  Теги:
  Loading...