У Києві мода на полотняні торби

  Нова мода - охоплює столицю. Замість одноразових пластикових пакетів - кияни приносять до магазинів свої полотняні торби. Їх дедалі частіше можна побачити на вулицях міста та у супермаркетах. Таку тенденцію - поширюють українські дизайнери, екологи та прості кияни.

  Співачка Каша Сальцова бореться зі штучними пакетами уже більше трьох років. Для цього вона випустила власну серію екологічних сумок і систематично проводить соціальні акції, де заохочує громадян не пакувати природу у пластик.

  Каша Сальцова, співачка: "Більшість того, що ми викидаємо в смітник, вивозиться неподалік від Києва, закопується або спалюється, і ми цим дихаємо".

  Кожна українська родина щороку використовує близько 130 синтетичних пакетів. І викидає їх після першого ж застосування. Столичні екологи кажуть, якщо так буде надалі, Україна потоне у пластику. 

  Євгенія Прекрасна, еколог: "Це не єдина проблема, те, що поліетилен накопичується в довкіллі і дуже довго розкладається, близько 150 років. Впринципі поліетилен, він створює ряд екологічних проблем протягом всього свого життєвого циклу - від виробництва до утилізації. саме виробництво поліетилену є забруднюючим".

  Закордонна практика показує - відмовитися від штучних пакетів цілком можливо. У США, Канаді та на Тайвані пластикові торби заборонені. А в більшості європейських країн на них можна прогоріти. Вони там занадто дорогі.

  Каша Сальцова, співачка: "Я найближчим часом не планувала емігрувати, тому мені здається, що легше зробити Швейцарію тут, ніж емігрувати самим в більш розвинені країни. Звичайно, це займе більше часу. Але мені здалось, що якщо кожен громадянин зробить трішечки, країна разом зробить великий крок".

  Містяни хоча й купують одноразові пакети, про шкідливість пластику знають. Якби в Україні його заборонили, охоче перейшли б на полотняні торби.

  Перша жінка: "Закордоном такими користуємся. Ми живем на Кіпрі з дочкою, тільки такими і користуємся. Звичайно. А у нас же ще й пакета не випросиш в магазині".

  Друга жінка: "У меня есть такая большая, как американская солдатская. Просто, вся закупка супермаркета туда влазит".

  Третя жінка: "Усвідомлюю, що пластикові пакети забруднюють навколишнє середовище, тому я використовую полотняну еко торбу".

  Проте виготовлення екоторб в Україні масовим не назвеш. Цим опікуються лише кілька дизайнерів та громадських організацій. Ціни на них теж кусаються. За одну таку сумку доводиться викласти від шістдесяти до ста гривень.

  Ольга Сас, Денис Ковальов та Олександр Зіменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Експерти радять киянам не купатися найближчі 3 дні
  Наступний матеріал
  Мирошниченко: Заява Тимошенко щодо стеження буде перевірена
  Теги: