У Києві гальмується встановлення пам`ятників Івану Мазепі та Петру Могилі [відео]

  Пам`ятники Петру Могилі та Івану Мазепі мали прикрасити дві столичні площі. Конкурси на їхні ескізи у Мінкульті провели, відповідно, у 2003 та 2009 роках, однак проекти так і лишилися на папері. Чому влада не поспішає вшановувати українських діячів?

  Анатолій Кущ, скульптор: "Він - поет, просвітник, великий будівничий храмів, ну і воєначальник".

  Таким бачить Івана Мазепу скульптор Анатолій Кущ. Три роки тому він виграв конкурс на проект пам`ятника гетьманові. Бронзовий кількаметровий Мазепа на коні мав "оселитися" навпроти парку Слави. Однак, проект досі лише на папері.

  Анатолій Кущ, скульптор: "Проект був розроблений в 2009 році, був затверджений на міністерській експертно-художній раді, потім був затверджений на містобудівній раді міста Києва, ну і рекомендований до спорудження. На цьому все закінчилось".

  Ще довше - майже 10 років - чекає скульптор на зведення іншого свого дітища - пам`ятника Петру Могилі. Бронзовий, на гранітному постаменті він мав стати сусідом пам`ятника Сагайдачному на Контрактовій площі. Однак і йому не судилося тут стояти.

  Анатолій Кущ, скульптор: "Конкурс був проведений у 2002 році. Я прийняв участь, конкурс виграв і, практично, на цьому закінчилось. Значить КМДА теж не приймало ніяких кроків. Єдине, що кожен рік практично мені казали - ось, у цьому році буде фінансування і буде розробка пам`ятника. Кожен рік я чекаю, і кожен рік... Уже який  - 11-й рік".

  Винуватця у цій ситуації знайти неможливо - КМДА відправляє до Мінкульту, а ті - навпаки. У Міністерстві культури стверджують: ескізи обох скульптур затвердили та передали для подальшої роботи у КМДА. На цьому, запевняють, їхні повноваження закінчуються, а прораховувати кошторис і встановлювати пам`ятники має міська адміністрація з власного бюджету. Натомість, чиновники КМДА кажуть - про проекти й не чули. Наразі обіцяють підтримати спорудження пам`ятника Могилі до ювілею Києво-Могилянської академії.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Фінансових зобов`язань з нашого боку до цього часу ніяких не було, бо ми не учасники поки що проекту цього. Я знаю, що пам`ятник Петру Могилі ми плануємо встановити і навіть самі ініціюєм цю ідею, бо попереду - ювілейна дата Києво-Могилянської академії".

  Пам`ятники Анатолія Куща відомі у всьому світі. Наприклад, його скульптури сьогодні прикращають головну площу країни. А от чи з`являться його пам`ятники на ще двох столичних майданах - наразі невідомо.

  Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У соціально-реабілітаційному центрі на Київщині відсвяткували Масляну
  Наступний матеріал
  В УЄФА провели жеребкування наступних матчів єврокубків
  Теги:
  Loading...