У Києві фіксують все більше випадків отруєння вуличних собак

  Полювання на бродячих собак у столиці набирає обертів. Кияни повідомляють про численні випадки отруєння тварин на Подолі. Тим часом, жорстоке поводження із собаками-безхатченками пропагують і в інтернеті. На спеціальних форумах так звані "дог-хантери" - мисливці на собак - обговорюють препарати, які убивають чотирилапих. Деякі з них навіть вільно продаються в аптеках.

  Власниця собак Олена показує сквер на Подолі, де місцеві мешканці знайшли кілька трупів тварин.

  Олена, власниця собак: "Стая была из собак 14, 12 - как минимум. Сейчас я вижу только двоих".

  Жінка каже - відтепер зі своїми чотирилапими гуляє подалі від будинків. Побоюється - собаки можуть вхопити якоїсь отрути. Адже такі випадки боротьби з бездомними тваринами - на Подолі не перші.  Олена переконує: спеціальні служби економлять на стерилізації тварин. А тих, що забирають у спеціальні притулки - згодом відпускають.

  Олена, власниця собак: "Плохо, когда они бегают по улице, плохо. Конечно, им нужны приюты, которые могли бы обеспечить их нормальное существование".

  Собак потруїли, бо людям урвався терпець - каже ось цей чоловік. Він показує місце, де влаштували справжню псарню. Каже - одна з мешканок тривалий час підгодовує з десяток дворових собак. Від цього про сон забули кілька сотень власників тутешніх квартир.

  Віктор, місцевий житель: "Лають, люди не сплять. Ранком, хто рано йде на роботу, їх облають. Були укуси тварин, але ніхто в міліцію не подавав".

  Інспектор Центру ідентифікації тварин у Подільському районі Ірина Карпова каже - отруєння собак їй доводиться фіксувати мало не щодня. Версію про те, що тварин труять ЖЕКи, не маючи коштів на стерилізацію, відкидає.

  Ірина Карпова, інспектор Центру ідентифікації тварин в Подільському районі: "ЖЕКам отраву не выдают... Ребята, отраву в городе Киеве просто так купить нельзя".

  Можна - переконалися ми. Інтернет кишить порадами досвідчених "борців" з безпритульними псами. Одним з найпопулярніших препаратів, який вбиває тварину за кілька годин, і без рецепту продають майже в кожній аптеці Києва - ізоніазид. Чому у столиці не працюють гуманні методи поводження з собаками - питаємо у Центрі ідентифікації тварин. Там кажуть - не вистачає ні грошей, ні притулків.

  Світлана Васильєва: "Приют, который уже переполнен животными - нету владельца, чтобы кто-то смог забрать животных в добрые руки. Накладено мораторий на эвтаназию животного".

  Програма, що передбачає вилов, стерилізацію та повернення собаки на колишнє місце перебування - фінансувалася за залишковим приниципом. Та й вона діятиме лише до кінця 2011 року. Як регулюватимуть чисельність тварин-безхатченків після цього і чи з`являться нарешті притулки - поки що невідомо. Нові правила наразі на стадії розробки.

  Ганна Рибалка, Іван Довганик та Микола Смолянкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Саміт країн Британської співдружності змінив правила престолонаслідування
  Наступний матеріал
  Кияни пікетували КМДА з вимогою зупинити забудовників
  Теги: