5.ua

У Києві досі не почали формувати виборчі комісії

  Результати виборів у Києві рахувати буде нікому – районні територіальні виборчі комісії досі не почали формувати. Зробити це мали би одночасно з офіційним стартом передвиборної кампанії, яка стартувала 5 квітня. Невідомий і новий склад столичної ТВК. В КМДА на початку тижня забили на сполох: мовляв, вибори столичного мера і Київради – під загрозою зриву. Це якщо Верховна Рада не підтримає зміни до закону "Про місцеві вибори". Утім, навіть після ухвалення нардепами поправок – віз і нині там.

  Мало часу, багато роботи. У КМДА підрахували: територіальні районні комісії мали засукати рукава і розпочати підготовку до виборів столичного мера ще три дні тому, тобто, за 45 днів до початку виборів. Ще раніше мали подати кандидатури до складу ТВК. Після ухвалення народними депутатами змін до закону "Про місцеві вибори" – у столичній виборчій комісії скаржаться й на побутові проблеми.

  "Наші сейфи, виборча документація, яка була нами отримана ще до цього часу, залишилася на Хрещатику 36. І нам потрібна підтримка київської влади, щоб ці сейфи виборчої документації ми могли забрати і перевезти сюди, в Печерську адміністрацію" – жаліється голова Київської міської виборчої комісії Віктор Матковський.

  У відповідь на таке прохання голова КМДА попереджає голову про цілковите переформатування складу комісії. "Чекайте можливих змін, якщо ви побачите, що завтра отаке відбудеться – то треба думати, від яких політичних сил треба вас подавати" – натякнув Володимир Бондаренко.

  У громадянській мережі "Опора" заяви столичних чиновників про зрив виборів у Києві називають спробою одного з кандидатів відтягнути початок власної передвиборної агітації. Насправді ж жодних причин для відкладення роботи виборчих дільниць немає.

  "Часу для підготовки самих дільничних виборчих комісій достатньо. Окреме питання викликає якість підготовки самих представників, які там будуть, оскільки кожного року це велика проблема. Люди, які там працюють – вони недостатньо підготовлені, вони не знають законодавства" – пояснив Тарас Чмут, координатор громадської мережі "Опора" в Києві.

  Особливість цьогорічного волевиявлення – у перетині одразу трьох законів. Стартувала кампанія за зразком закону "Про місцеві вибори" 2010 року, а 8 квітня депутати ухвалили зміни до закону нардепа Руслана Князевича про роботу дільничних виборчих комісій, статус офіційних спостерігачів та розмір застави для кандидатів. А вже за два дні – в першому читанні парламент ухвалив законопроект Миколи Катеринчука про обрання столичного голови у два тури.

  Проте Тарас Чмут сприймає такий стан скоріше позитивно: "Виходить, що в нас йде виборчий процес і паралельно змінюється законодавство – це, звичайно, негативно впливає на якість самих виборів. Але, напевне, краще так, ніж працювати з поганим законом".

  Ганна Рибалка, Леонід Коваленко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Чернівцях закликали не купувати російське
  Наступний матеріал
  Держстатистика: З початку року в Україні виросло виробництво м'яса та молока
  Теги:
  Loading...