У Києві аншлаги на курсах першої медичної допомоги

  У столиці працюють медичні курси, де вчать накладати пов'язки та шини, робити штучне дихання та непрямий масаж серця. А ще - надавати першу допомогу при опіках, переламах і зупиняти кровотечу. За кілька днів охочих освоїти такі вміння у столиці набралося кілька тисяч. Навчають при лікарнях та приватних клініках, а також у товаристві Червоного Хреста.

  Михайло показує чому навчився усього за пару годин на медичних курсах. Каже, у випадку воєнних дій, до армії візьмуть навряд. Тож освоює ази медичної допомоги.

  Михайло, слухач курсів медичної допомоги: «Ситуация наша в стране, конечно, я не хотел оставаться безразличным, и я понимаю, что надо чем-то помочь. Вчера проверил свой военный билет и посмотрел мобилизационное свидетельство. По возрасту не знаю, пройду ли я или нет, но готовим, я хочу быть готовим».

  Після подій на Майдані на медичних курсах у столиці - аншлаги. Хтось - вирішив учитись про всяк випадок, хтось готується до можливих збройних протистоянь. Більшість слухачок - жінки. У приватній клініці, яка навчає задарма - за кілька днів записалися 6 тисяч охочих.

  Сергій Крук, фельдшер-інструктор: «Хотят людям помогать. То есть они сейчас готовятся с учетом новостей к военным действиям. Некоторые на майдане рассказывали, проходили мимо, раненные истекали кровью, а они ничего не могут сделать».

  Анатолій Берко, інструктор: «Люди самі обичні, вони не медики. Відсотків 80% точно не знають, де знаходиться серце».

  У програмі - первинний огляд, перша допомога при кровотечах, опіках, накладання шин та пов'язок. А ще - штучне дихання та непрямий масаж серця. Після теорії - практика на манекені.

  Перше правило - не панікувати. Тим хто не вміє накладати шини та пов'язки - радять

  Сергій Крук, фельдшер-інструктор: «При травмах мы пытаемся до них донести основное - чтобы они обездвижили раненого человека».

  А ще - важливо не нашкодити пораненому. Передусім - не витягати з ран уламків. При сильних кровотечах до приїзду лікарів найкраще:

  Сергій Крук, фельдшер-інструктор:«Просто подойти и видя эту рану, с которой хлыщет кровь или течет - просто ее зажать двумя руками, и вдавить максимально сильно».

  На сьогодні у столиці існує кілька видів медкурсів - від кількагодинних з елементарними основами першої допомоги до кількаденних з видачею сертифіката.

  Євгенія Подобна, Денис Савченко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  «Путін - руки геть від України» - скандували демонстранти у Брюсселі
  Наступний матеріал
  Турчинов скасував кримський референдум
  Теги:
  Loading...