Ірина Сисоєнко
Ірина Сисоєнко 5 канал

Рівномірний розподіл аптек несе користь насамперед для пацієнта – Сисоєнко

У сімейному бюджеті українців витрати на ліки займають значне місце

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко вважає, що ухвалення законопроекту №8591, який передбачає рівномірний розподіл аптек, має змінити ставлення власників аптек до пацієнтів.

Про це Сисоєнко повідомила в ході круглого столу з обговорення зазначеного законопроекту.

За її словами, в країнах Європейського союзу, де один фармацевт володіє однією або декількома аптечними установами, такий власник цінує кінцевого споживача продукції і зацікавлений в тому, щоб продати пацієнтові найефективніші і найдешевші для нього ліки.

"Сама законодавча ініціатива виникла не на порожньому місці. Всі ми бачимо, що в сімейному бюджеті українців витрати на ліки займають значне місце. Для більшої частини населення нашої держави питання лікарських засобів стає досить проблематичним, при цьому вартість лікарських засобів в Україні дуже часто перевищує вартість лікарських засобів в сусідніх країнах", – сказала Сисоєнко.

Вона додала, що і фармацевтичні установи, які займаються роздрібною торгівлею ліків, і аптечні установи відповідно до законодавства належать до закладів охорони здоров'я, і тому повинні нести таку саме відповідальність за життя і здоров'я пацієнтів.

Своєю чергою, заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик під час обговорення зазначив, що норми, запропоновані законопроектом, стимулюватимуть надання аптеками максимальної кількості фармацевтичних послуг, що зробить лікарські засоби більш доступними для населення.

Як відомо, 12 липня у Раді був зареєстрований законопроект №8591, який передбачає встановлення правила рівномірного розподілу аптек з введенням мінімальної відстані між ними у 500 метрів. Авторами законопроекту є народні депутати Ірина Сисоєнко, Анна Романова, Тарас Кремінь, Оксана Кужель, Ольга Богомолець, Олена Кондратюк, Ірина Геращенко, Олег Мусій та Андрій Шипко.

Попередній матеріал
Росія готує навчання в окупованому Криму
Наступний матеріал
"Київводоканал" підрахував, на скільки зросте тариф на холодну воду
Теги: