У КОДА взялися за покращення стану доріг

  За підготовку доріг до зими взялися на Київщині. Свого обурення через недовільний стан доріг губернатор не приховував. На незаплановану нараду Анатолій Присяжнюк скликав керівників Державтоінспекції та Автодору. На горіхи дісталося чільникам районів та міст.

  Перший сніг і недоліки підготовки доріг Київщини до зими видно як на долоні. Дороги не посипані, на узбіччях замість піску - сміття та поламані дерева.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Коли я подивився цифри, вибачте мені, більше половини сиплять пиль в глаза. Тому, що план заготовки піска, або сипучих грузів, якщо брати в кількості тонн, там потрібно заготовити сто тонн, то виконано лише на 10 відсотків, на 15".

  Через поганий стан доріг більшає і кількість ДТП - нарікають у Державтоінспекції.

  Сергій Дерев’янкін, начальник Державтоінспекції: "Госавтоинспекция выдавала 47 предписаний на руководителей комунальних хазяйств, и эти предписания не всегда выполнялись. Мы направляли информации на горрайадминистрации, но отписка всегда одна: это нехватка денежных средств. Мы это понимаем, но будем требовать свое - обезпечение безопасности на дорогах".

  Проте в автодорі переконують - зустріти зиму Київщина готова. Посипальні матеріали закуплені, а техніку хоч зараз на дороги виводь.

  Леонід Хлапьонов, начальник Служби автомобільних доріг Київської області: "Всі вопроси сьогодні, які звязані з сипучими, соллю, паливно-мастильними матеріалами нами вирішені. Основна робота буде залежати від того, наскільки наші механізми зможуть работать, насколько наши диспетчери оперативно будуть заниматся цею работою, наскільки оперативно ми будемо следить за цею роботою. Для того щоб покращити цю роботу, ми буквально на минулій неділі закінчили монтаж чотирьох станцій погодних".

  Проте цього замало - переконує губернатор. Прибирати сніг потрібно швидше та ефективніше. Цієї зими автослужби області працюватимуть, як у Європі - вночі.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Перебуваючи зараз у відряджені, у Австрії, я подивися, як працюють їхні служби. З часу ночі до шостої ранку все було розчищено. Що в нас получається: всі привикли спати. Це була неділя. В суботу, неділю нікого не піднімеш. Прийшли на роботу в 9, розшатались, в десять виїхали на дорогу, коли пробки і всі питаються доїхати на роботу. Тепер візьміть собі за правило: і ми працюватимемо ночами".

  Обурила губернатора й придорожня інфраструктура. І з свічкою вдень не знайдеш на шляхах області парковок і громадських туалетів. А ті що є - не прибирались уже давно.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "На жаль, ні один із сидячих мерів не подумав про те - чи заїхав я в Бровари, чи заїхав я в Бориспіль, чи заїхав я в Обухів - де людям сходит в туалет. Вибачте мені, ми закриваєм очі, привикли до того, що діти в школі бігають в туалет на вулиці, що бігають за угли, бігають куди угодно. Хватіт нам жити, як кажуть... Їде автобус, зупинився - мальчіки на лєво, дєвочки на право, в ліс побігли і поїхали дальше."

  Забезпечити себе паливом, піском та сіллю, перевірити техніку та укласти угоди з людьми, які мають посипати дороги усі райони мають до кінця тижня. Все це уже на вихідних губернатор перевірить особисто. За місяць чільники районів та міст мають подати в облдержадміністрацію плани про будівництво громадських убиралень. Анатолій Присяжнюк попередив: хто пастиме задніх - поплатиться чиновницькими портфелями.

  Наталя Гончарова, Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Сан-Антоніо Спарз" стали лідерами чемпіонату НБА
  Наступний матеріал
  Мітинги протесту перебрались з Майдану на Європейську площу
  Теги: