У КОДА планують відродити Обласну лікарню відновного лікування

  Утричі збільшити кількість ліжок у Миронівській "Обласній лікарні відновного лікування" планують у Київській облдержадміністрації уже до кінця року. Це один із двох унікальних медичних закладів України, де хвороби кісток лікують радоновими ваннами. Одначасно там можуть перебувати близько сотні хворих, тоді як раніше заклад приймав понад тисячу пацієнтів.

  У радонову ванну - як у цілющу воду. Мешканець Миронівки Василь Охріменко пригадує, як через хворобу ще рік тому ледве ходив.

  Василь Охріменко, пацієнт: "Грижі в спині, і буквально ще рік назад я дуже погано ходив. Боліло все, хоча при моєму, так сказать, віці це рано було. Ноги дуже сильно боліли і буквально після лікування буквально через два місяці я себе набагато краще почуствував".

  Лікування нехитре: 15 хвилин щодня у хвойній, бішефітній, а головне - радjновій ванні.

  Олег Ремінник, начальник управління: "Радонові мінеральні води, які є дуже потужним лікувальним засобом, і використовуются для лікування хворих із захворюваннями периферійної нервової системи. В тому числі хворі із цукровим діабетом, де полінейропатія є одним із ускладенень захворювання, захворювання суглобів і таке інше". 

  Вакуленко Любов, молодша медична сестра: "У нас на території 4 скважини. І з кожної скважини - з одної, другої, третьої, четвертої - ми поочередно беремо воду".

  На лікувальних ваннах Любов Вакуленко добре знається: працює тут понад чверть століття. Каже, за цей час кількість пацієнтів зменшилася вдесятеро.

  Вакуленко Любов, молодша медична сестра: "Більше людей приїжджало лікуватися, з усього світу зїжджалися".

  Після Чорнобильської трагедії, враховуючи. що радон - це радіоактивний елемент, кількість хворих, які звертались сюди для лікування, зменшилася і заклад занепав.

  Працівник лікарні: "Якщо раніше ми приймали 12-14 тисяч в рік, то сьогодні тільки півтори тисячі хворих".

  Сьогодні у лікарні близько сотні ліжок. Для всіх недужих їх не вистачає, адже лікуватися до Миронівки їдуть не лише з Київщини, а й з усієї України. Щоби місць вистачало - лікарні необхідно збудувати новий корпус, або, хоча б, відремонтувати старий.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Я прийняв рішення, що закріпити за кожним містом, за кожним районом, по дві кімнати. Ми відводим їм певний термін для того, щоби їх привести у відповідність до нормальних стандартів, і це буде зразковий медичний заклад Київської області".    

  Тож кількість ліжок у лікарні планують збільшити утричі. Відтак за рік тут прийматимуть  до п`яти тисяч пацієнтів. Хоча хворих, яким вкрай необхідні радонові ванни, лишається значно більше. 

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Відкрито авіасполучення між Києвом і Ростовом-на-Дону
  Наступний матеріал
  У столичних ЖЕКах збільшать кількість прийомних годин
  Теги: