У Київраді вирішували, що робити зі скандальною забудовою на Гончара

  Що робити із скандальним будівництвом на вулиці Гончара - упритул до Софії Київської - вирішувала спеціальна робоча група Київради. Нині в експертів - є два варіанти. Недобудову або знесуть і компенсують збитки забудовнику, - або знизять висотність проекту із 9-ти до 4 поверхів та приберуть підземний паркінг. Уже у четвер - Київрада має голосувати за відміну власного ж рішення про виділення земельної ділянки. Припинити забудову довкола Софії Київської неодноразово закликало ЮНЕСКО.

  За одним, хоча і не "круглим столом", депутати Київради, представник від забудовника та члени ініціативної групи мешканів. На порядку денному - єдине питання: що робити із будівницвом на Гончара упритул до Софії Київської.

  Тетяна Меліхова, депутат Київради, голова робочої групи: "Ми маємо уже два рішення Київради. яким і зупиняється і призупиняється рішення Київради. але ж ситуація не змінюється. Ідуть звернення громадян".
   
  Ігнорує забудовник не лише рішення Київради - тиждень тому Окружний адміністративний суд Києва призупинив зведення житлового комплексу, доки розглядають справу. Та роботи тривають. У мерії - розводять руками. 

  Будують, бо мають право, каже - представник забудовника.

  Олег Верховський, представник фірми-забудовника: "Питання законності-незаконності будівництва ні одним судовим рішенням не поставало. Мова йде про дослідження питання законності виділення  Київрадою. Ми жодного дня не будували не маючи відповідного дозволу. Які можуть бути до нас питання". 

  Запитання є - і багато, зокрема, в ініціативної групи мешканців. У забудовника - власні інтереси: хто компенсує компанії витрати, якщо споруду таки знесуть. 

  Забудовник: "У нас э примірний, не до копійки перелік витрат, які ми на підставі ніби-то незаконного рішення Київради понесли - це 362 мільйони гривень обьективних витрат. І ніхто нам не говорить про те, що нам сьогодні робити - нам тепер від інвесторів-вкладчик, серед яких є фізичні особи - ховатися?"

  Компенсація та знесення скандальної недобудови - один із компромісних варіантів, які нині пропонують забудовнику. Другий - це змінити проект і замість 9-ти поверхів залишити чотири і без підземного паркінгу.

  Меліхова: "Слідуюче - це все ж таки рекомендувати виконавчому органу подати до суду на те, щоби дозвіл який видає Мінрегіонал буд - відмінити цей дозвіл гна будівництво, яким апелює ініціиатор будівництва".

  А вже 1 грудня сама Київрада має скасувати власне рішення 7-ми річної давнини - про виділення земельної ділянки. Це, сподіваються депутати, пришвидшить роздуми забудовника і він зголоситься на один із запропонованих варіантів.

  Світлана Одаренко, Юрій Підлісевич, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Усі рішення Київради за останні 5 років перевірить ГПУ
  Наступний матеріал
  У день жеребкування матчів Євро-2012 ускладниться рух вулицями Києва
  Теги: