У Києві реставрують пошкоджену грабіжниками картину Рєпіна

  До Києва на реставрацію привезли картину Іллі Рєпіна, датовану 1880-м роком. "Портрет Катерини Сапожнікової" нині знаходиться в Національному реставраційному центрі України.
  Тут його відновлюватимуть після викрадення з Чугуївського музею, що на Харківщині. Тоді злодії ножем вирізали портрет з рами та сильно пошкодили полотно. Сталося це вісім років тому. Увесь цей час картина в понівеченому стані знаходилась у Чугуєві. На транспортування до Києва для проведення реставрації у музею не вистачало грошей. Тепер над відновленням полотна працюватимуть одразу кілька спеціалістів. Триватиме реставрація близько року. Оновлене полотно працівники реставраційного центру планують на кілька тижнів виставити в одному із київських музеїв. Після цього його повернуть в Чугуївський музей.

  Тетяна Бичко, заступник генерального директора ННДРЦУ з наукової реставрації: "Досить складна реставрація і дуже велика відповідальність. Ви ж розумієте, що коли торкаєшся такого твору - воно якось і стає трішки страшно. Бо реставрація - дуже складний взагалі процес. Я думаю, що вона повернеться до музею в тому стані, хоч не в такому, як була, але в гарному".
  Попередній матеріал
  Комісія Київради звинуватила столичний зоопарк у відмиванні грошей
  Наступний матеріал
  "Донбас" здобув шосту поспіль перемогу в чемпіонаті ВХЛ Росії
  Теги: