У Києві популяризують новий вид спорту - вейкбординг

  Пік сезону - для вейкбордистів. Любителі кататися на дошці у Києві збираються у Парку Дружби народів і на Трухановому острові. Ще кілька років тому про цей вид спорту знали обрані. Сьогодні ж вейкбординг активно розвивається, і уже за 5 років планують відкрити близько двохсот канатних доріг по усій Україні.

  Серед робочого знаряддя Дмитра Массалова - дошка, шолом, жилет і шорти. Хлопець почав професійно займатися вейкбордингом лише 4 роки тому. До того були аматорські заняття на водних лижах. Свої тренування Дмитро доводив до фанатизму - спускався на воду навіть пізньої осені.

  Дмитро Массалов, 4-разовий чемпіон України з вейкбордингу: "Мы выходили из воды, а были в неопреновых носках. И носки прилипали к полу, потому что подмерзала нога. И когда я снимал с себя шлем - подмерзала вода на голове".

  Така заповзятість принесла свої плоди - в арсеналі хлопця 30 медалей та 5 кубків.

  Дмитро Массалов, 4-разовий чемпіон України з вейкбордингу: "В России я занял 1-е место на чемпионате России по кабельной версии вейкбординга. То есть, в принципе можно сказать, что я один из лучших райдеров в СНГ на канатной дороге. Сейчас планирую поехать на чемпионат мира и посмотреть свой уровень уже на мировой арене".

  Однак турбується Дмитро не лише про власні досягнення. Він навчає дитячу групу, де також є свої чемпіони - Києва та України. Тренер вірить, що скоро його підопічні зможуть достойно представляти Україну в світі. 

  Юрій Зозуля, президент Української федерації вейкбордингу та воднолижного спорту: "То, что мы видим сегодня на воде, еще 3 года назад мы говорили, что такие трюки могыт делать только американцы, у которых есть 20-30-летние традиции подготовок, тренировок, подготовки спортсменов. Так вот, украинский парень Дмитрий Массалов начал повторять эти трюки".

  Ще кілька років тому вейкбординг в Україні сприймали, лише як розвагу та шоу. Статус виду спорту йому надали лише в 2008. Перші дошки завозили з-за кордону ще в кінці 90-х. Однак, як з ними поводитися, тоді ніхто не знав.

  Дмитро Массалов, 4-разовий чемпіон України з вейкбордингу: "Завозились они так - кто-то поехал в Германию, увидел доску, не зная, что это такое, просто купил - другу подарить или еще что-то. Не было ни професиональных катеров, ни профессиональных инструкторов. Никто понятия не имел, что такое вейкбординг".

  У федерації вейкбордингу кажуть, що мають куди розвиватися. Планують протягом 5 років відкрити 200 канатних доріг по всій Україні. А для залучення нових спортсменів - пробні заняття проводять задарма.

  Ольга Сас, Андрій Єршов, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  СЕС закрила 7 столичних пляжів
  Наступний матеріал
  "Динамо" вилетіло до Казані на матч-відповідь з "Рубіном"
  Теги: