У Дніпровському районі столиці школярам затісно у наявних школах

  Замість уроків - боротьба за шкільні приміщення. Новий шкільний семестр в одній зі столичних шкіл почався із розпачу батьків. Вони сподівалися на поліпшення умов навчання для своїх дітей, бо у їхній школі затісне приміщення. Ще влітку управління освіти обіцяло приєднати заклад до сусідньої школи. Проте і досі на уроки учні ходять, як до рукавички.

  У навчально-виховному комплексі "Домінанта" - дітей, мов у рукавичці. Лише на одному поверсі одночасно опановують шкільну науку близько дев`ятисот осіб. У спортзалі площею менш як сто квадратних метрів нараз займаються три класи - а це майже 90 учнів. Хоча за нормативами - тут має бути не більше 25-ти. А це кабінет французької. Ще кілька років тому це було просторе приміщення. Та останнім часом учням, що поглиблено вивчають мови, місця забракло. Тож з одного кабінету зробили два.

  Ірина Ананієва, заступник директора з іноземних мов НВК "Домінанта": "Нам потрібно дуже багато кабінетів для розподілу на групи. Тому тоді цей клас перегородили, ось ви бачите - це перегородка".

  Розв`язання проблеми запропонували в райуправлінні освіти. Там надумали приєднати до Домінанти сусідню школу № 204. Адже вона вміщує до півтори тисячі учнів, а нині стоїть напівпорожня. У приміщенні ж "Домінанти" залишать лише початкові класи.

  Натомість до ідеї об`єднання шкіл не пристало керівництво 204-ї школи. Тут кажуть - від реорганізації закладів добра не буде. До того ж - самим затісно, бо праве крило давно віддали "Домінанті".

  Юлія Петруша, директор середньої загальноосвітньої школи № 204: "На сьогоднішній день у нас є аж 27 кабінетів. І я вас запевняю - вони пусті не стоять бо нам теж десь треба вчитись".

  Педагоги та батьки "Домінанти" дивуються непримиренністю керівників 204 школи. Переконані, місця вистачило б для усіх, якби приміщення державної школи не надавали підприємцям в оренду.

  Лариса Острожинська, заступник директора НВК "Домінанта": "Наш заклад переповнений, оскільки кількість бажаючих вступити велика, а можливості не відповідають. У нас є підозра, що здають в оренду".

  Директор сусідньої школи каже  - орендарів і на поріг не пускає.

  Юлія Петруша, директор середньої загальноосвітньої школи № 204: "Ну, це все казки".

  В управлінні освіти Дніпровського району конфлікт двох педколективів - теж на слуху.  

  Журналіст: "Тобто зараз призупинили, а не повністю зупинили дію рішення?"

  Посадовець управління освіти Дніпровського району: "Призупинили! Але це не означає, що зупинити назавжди".

  Щоби розібратися в ситуації, з переселенням школярів вирішили зачекати до літа. А поки що шукатимуть компроміс - між якістю та доступністю освіти.

  Ганна Рибалка, Орест Пона, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Головний архітектор Києва: на руїнах Десятинної збудують зовсім іншу церкву
  Наступний матеріал
  Керівництво області відзначило Водохреще на Переяславщині
  Теги: