У буферній зоні "Софії Київської" нарахували більше 50 забудов

  Понад півсотні будівництв у буферній зоні "Софії Київської" нарахували в громадській ініціативі "Кияни проти руйнації Києва". Йдеться про земельні ділянки, виділені під будівництво, надбудови над вже існуючими спорудами та роботи з реконструкції.

  Найбільшу небезпеку несуть проекти, де передбачається будівництво підземного паркінгу. Це порушує конвенцію ЮНЕСКО, кажуть активісти. Адже проводити будь-які роботи у буферних зонах пам`яток ЮНЕСКО не можна без погодження з міжнародною організацією. Як показують геологічні дослідження, будівництво в охоронній зоні вже призвело до півищення рівня грунтових вод. Якщо вода підніметься ще на півтора-два метри - почнуть зсуватися грунти.

  Ірина Нікіфорова, координатор громадської ініціативи "Кияни проти руйнації Києва": "До критической отметки, до того момента, как начнут подмокать вот эти несущие грунты, осталось полтора-два с половиной метра. Учитывая тот факт, что за последние пять лет уровень грунтовых вод на территории Софии поднялся почти на три метра, то мы понимаем - полтора метра это очень мало".

  Олександр Бригінець, голова Комісії з питань культури та туризму Київради: "Колони такі забиваються глибоко у землю, і вони не пропускають воду. Куди діватися воді - ця вода пробиває інший шлях".

  Попередній матеріал
  Кияни мітингували під посольством Латвії
  Наступний матеріал
  Спалах вітряної віспи в Києві
  Теги:
  Loading...