Тиждень діагностики раку шкіри стартував у столиці

    Тиждень діагностики раку шкіри стартував у столиці. Перевіритися задарма до 19 травня можна у державних і приватних лікарнях - їхній перелік є на сайті Міністерства охорони здоров`я. Хвороба в Україні прогресує - щороку кількість виявлених новоутворень на шкірі збільшується на 5 відсотків. Водночас своєчасне діагностування меланоми гарантує видужування дев`яти із десяти пацієнтів. Як розпізнати хворобу - дізнавалися наші кореспонденти.

    Йому - 18. У дерматолога Олексій удесяте. Хлопець має світлу шкіру та багато родимок. Він у зоні ризику - тому регулярно проходить перевірки.

     

    Олексій, пацієнт: "І мама і здоровий глузд порадили. Хвороба вже дуже довго. Ну як хвороба багато родимок на тілі і треба ж обстежитися".

     

    У кабінеті лікаря є дермоскоп, який допомагає розгледіти родимку та визначити її характеристики. Таких приладів в Україні ще торік було кількадесят - нині вже близько трьох сотень. А от таких експертних систем - лише п`ять на усю країну. Вони дозволяють сканувати усі родимки, зробити заміри та порівняти розвиток новоутворень.

     

    Богдан Литвиненко, дерматолог: "Все эти родинки абсолютно нормальны, поэтому каких-либо рекомендаций по удалению или же каким-либо вмешательствам мы не даем, через полгода-год будем рекомендовать к нам обратиться опять сделаем карту родинок, посмотрим, как они изменились и тогда будем принимать решение".

     

    Таких свідомих пацієнтів як Олексій - в Україні мало, констатують лікарі. Аби більше людей прийшли на профілактичний огляд - оголосили тиждень діагностики раку шкіри. Безкоштовний прийом з 13 по 19 травня, окрім державних лікарень, триватиме й у приватних. Торік із майже чотирьохсот тисяч обстежених - у трьох тисяч виявили меланому. Третина з них померла через несвоєчасне діагностування.

     

    Олександр Літус, головний дерматовенеролог МОЗ: "Когда она еще не дала метастазы, когда она не проросла через базальную мембрану кожи - то практически в 95 процентах люди выживают. То есть нет смертности. И к сожалению, когда есть метастазы люди в 80 процентах погибают". 

     Убезпечити себе від хвороби допоможе регулярне самообстеження шкіри на новоутворення. Меланома може сховатися навіть на ступнях чи під нігтями. Головні ознаки небезпеки - збільшення розміру родимки, зміни її контурів, кольору та форми. Пацієнти, що знаходяться у зоні ризику, мають проходити огляд у лікаря раз на півроку 

     

    Богдан Литвиненко, дерматолог: "Люди со светлой кожей, светлые глаза, волосы, люди которые обгорают на солнце , это люди, которые работают под открытым небом - строители. работники сельсткого хозяйства. Люди которые имеют врожденные генетические заболевания связанные с нарушением восстановления повержденных клеток".

     

    Олександр Літус, головний дерматовенеролог МОЗ: "Как нужно загорать? - Никак. А как нужно ходить в солярий? Нельзя холдить в солярий. Каждый раз когда вы получили достаточно серьезный загар, кожа это накапливает, стареет, идет повреждение колагена идет повреждение всевозможных структур".

     

    Аби не провокувати хворобу - медики радять головне - уникати сонця, особливо з 10 до 16-ї години, на пляжах - наносити сонцезахисні креми щоразу після купання або щодвігодини, носити легкий, але максимально закритий одяг та регулярно оглядати своє тіло.

     

    Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, "5 канал". 

    Попередній матеріал
    Інвестиційно-економічний форум стартує у Києві
    Наступний матеріал
    Пляшку з 10 кг ртуті знайшли правоохоронці у Голосіївському районі Києва
    Теги:
    Loading...