Тимошенко відмовляється вставати - суддя Кірєєв обіцяє видалити її з зали суду

  На відмову Юлія Тимошенко вставати під час її звернень та заяв до суду, суддя Родіон Кірєєв роз’яснив вимоги КПК: «Відповідно до ст. 271 підтримання порядок у суді покладається на головуючого... Суд вкотре попереджає, що всі учасники звертаються, дають покази і роблять заяви, стоячи. Відступати від цього правила тільки з дозволу головуючого».

  Головуючий суддя Кірєєв: «Якщо підсудна не виконає вимоги, у разі повторення дій, що свідчать про зневагу до суду, її буде видалено із зали засідань. При повторному порушенні суд може видалити підсудну або тимчасово, або до кінця судового процесу». «Підтримання порядку у суді - це мій прямий обов’язок як головуючого. Виконуйте законодавство України, яке є єдиним для всіх. Встаньте і відповідайте на питання суду. Наведіть доводи, чому ви не можете виконати вимоги законодавства».

  У відповідь Тимошенко заявила, що «ст. 55 ч.5 Конституції говорить проте, що, цитую, «кожен може будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи..... Згідно ст.55 Конституції, я маю право на протест»… я вважаю, що це не суд, а політична справа на замовлення Президента України Віктора Януковича».

  Суддя Кірєєв про небажання вставати Тимошенко при зверненні до головуючого:
  «Суд заслухавши пояснення вважає їх надуманими та такими, що свідчать про небажання підсудної Тимошенко виконувати вимоги законодавства України, зокрема, норми КПК. Тому суд вкотре роз’яснює необхідність дотримання вимог КПК. Зокрема, всі учасники звертаються, дають покази і роблять заяви, стоячи. Відступати від цієї норми можна тільки з дозволу головуючого. Доводи, заявлені підсудною, є надуманими та безпідставними. Не ухиляйтесь від виконання вимог КПК. У випадку продовжень відповідних дій, судом можуть бути вижиті заходи, які роз’яснені на даному засіданні».

  На прохання судді Кірєєва звертатися до нього «Ваша честь», Тимошенко завила, що «честь не визначається у законах. Честь потрібно здобувати».

  Представник прокуратури Шорін заявив, що «підсудна наполегливо і умисно затягує розгляд справи… прошу головуючого, більш наполегливо пояснити про обов’язки підсудною підтримання порядку».

  Попередній матеріал
  СУД НАД ТИМОШЕНКО: ТРАНСЛЯЦІЯ НАЖИВО
  Наступний матеріал
  Південний Судан став 193 членом ООН
  Теги: