Цiни на пальне у столиці далі зростають

  Цiни на пальне у столиці перевищили межу, рекомендовану Кабміном. Нині літр 95-го коштує від від 9 із половиною до 10 гривень. Так само здорожчало і дизельне пальне. Як наслідок - зросла вартість проїзду у маршрутках не лише Києва, а й області.

  Що не день - нові тарифи. Столичні водії за цінами на заправках не встигають слідкувати. Ціна росте - якість погіршується. Чим заправляють бак - водії не знють. Та б`ють по кишені ціни на пальне не лише водіїв. Борисполянин Артем Пономаренко у Києві - частий гість, до столиці їздить щодня на навчання. Ще місяць тому на дорогу студент витрачав близько 16-ти гривень. Нині - на п`ятірку більше. На місяць - стипендії замало. 

  Артем Пономаренко, мешканець м.Бориспіль: "В месяц, если брать грубо 30 гривен в день - 900-800. А степендия - 600. Не сходится как-то".

  На 50 копійок у ціні зросла вартість проїзду Борисполем та Києвом. Ще на дві гривні здорожчав міжміський проїзд. За квиток до Борисполя нині доведеться віддати вісім п`ятдесят від станції метро "Лівобережна" та сім гривень від станцій "Харьківська" та "Бориспільська". Ціна обґрунтована - запевняють водії.

  Євген Шейко, водій: "Десь 650 гривень уходить тільки на топліво. Щодня. 450 кілометрів пробіг у нас. Плюс - подорожчання запчастин до техніки, масла. 8 літрів топліва - це на одне коло. По грошах, пощитайте - 8 літрів по 9 гривен - 80 гривень".

  Журналіст: "А пасажирів багато?"

  Євген Шейко, водій: "Ви щас побачите, як я загружусь. 1 пільговий і три пасажири сидять. А заправляться за шось нада ж".

  Пасажири на нові ціни скаржаться, та діватися нікуди.

  Пасажир: "Ну, до Лівобережної можна 8-50. Но сім гривень від "Бориспільскої" - це обдіраловка".  

  Пасажир: "Я виїзжаю раз у три місяці в город, бо частіше не можу собі позволити.

  Журналіст: "А ви з Борисполя?"

  Пасажир: "Нє, вобщє з села".

  Осторонь маршрутки - кучкуються пенсіонери. У них своя черга - на два пільгові місця. Бо грошей на квитки, кажуть, немає.

  Пенсіонер: "Це тільки ветерани труда. Два, якщо ше візьмуть. А якшо маршрутка маленька - то одного".

  Пенсіонер: "Можно вдвоем зайти? Да? Спасибо! Вот видишь - взяли".

  Бідкаються пасажири, бідкаються й водії. А нафтотрейдери тим часом домовляються. Попри штрафи, які вони отримали за змову від Антимонопольного комітету, ціни знову йдуть у гору. 

  Світлана Одаренко, Наталя Могила, Сергй Клименко, Микола Лєбєдєв, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Попов: будівництва на території Олександрівської лікарні не буде
  Наступний матеріал
  Лікарі радять не зловживати ранньою городиною
  Теги: