Три роки життя в аварійному будинку. Фотовиставка [репортаж, відео]

  "Гоголівська, 32". Під такою назвою - стартувала виставка фотографа Євгенії Білорусець. На знімках - три роки життя мешканців аварійного будинку у центрі столиці. Проте ані від мерії, ані від тамтешнього жеку - допомоги годі й чекати. Наталя Гончарова - була там і бачила усе на власні очі.

  Для мешканців будинку на вулиці Гоголівській, якому більше ніж 300 років, дірки у стелі та стінах, сморід у кварирах уже стали буденністю. Олена Семенівна тут з дитинства. Проте далі жити у будинку боїться. Будь-якої миті він може завалитись.

  Олена Стрілецька, мешканка будинку: "Летом весь подвал залит всем непотребством. Стоит такая зловония, хоть противогаз надевай. тут круглый год комары. дом весь перекошен, весь в трещинах".

  Є і перші жертви обвалів.

  Ірина Григорівна Лиман, жителька будинку: "У меня сестра сидела здесь в кресле, смотрела телевизор. Кусок штукатурки обвалился, у нее был перемом правой ключица, она месяц просидела на больничном".

  Як сніг на голову для мешканців Гоголівської стала новина про те, що їхнього будинку немає на мапі Києва.

  Олена Стрілецька, мешканка будинку: "Обращались у кабельное телевидение, хотели подключить Интернет, кабельное Телевиденье. Обратилась у "Воля Кабель" нам отказали. Обратилась в "Травекс" тоже. Нам сказали, а Вашего дома не существует. Я говорю как не существует, а просто на карте его и нет".

  У 91 році будинок визнали аварійним. Проте лише рік тому мешканцям запропонували переселитись в інший. 

  Житель району: "Наши районые власти приняли решение отселить нас в хрущовку в другой аварійній дом, естествено мі не согласились".

  Ось цей будинок на вулиці Туполєва мав стати домівкою для жителів аварійної будівлі. Вже десять років тут триває ремонт. Будинок хоч і в кращому стані, проте також аварійний.

  Зінаїда Приймак: "Трубі у нас постояно рвутся, єлектроєнергия постояно вібивает, потому что не відерживает навантаження. трубі так у нас постоянно течет, у нас постояно, вот здесь на первом єтаже пожарники вікачивают воду".

  Щоб підтримати жителів будинку, фотограф Євгенія Білорусець створила цілу виставку. На більш ніж сорока світлинах зображено їхнє повсякдене життя. Роботи вже отримали визнання у світі. Однак скільки ще Олені Семенівні та решті мешканців жити  в аварійній будівлі  - питання залишається відкритим.

  Наталя Гончарова, Олександр Котельников та Олександр Зименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Римі студенти зруйнували Колізей
  Наступний матеріал
  Київрада має намір обмежити продаж алкоголю
  Теги: