Трудова міграція
Трудова міграція відкриті джерела

Трудові мігранти можуть зазнавати очевидних і прихованих збитків – ЗМІ

  Основним стимулом для виїзду на заробітки за кордон є вища оплата праці, але очікування можуть бути перебільшеними

  Незважаючи на великі заробітки, трудові мігранти зазнають як очевидних, так і прихованих збитків. Вони можуть перевищувати очікування робітників.

  Крім того, негативні ефекти від часткової втрати робочої сили також позначаються на українській економіці, зокрема, обмежують можливе зростання внутрішнього виробництва і зайнятості, повідомляє видання "Деловая столица".

  Так, журналісти наводять дані соцопитування, згідно з яким основним стимулом для виїзду на заробітки за кордон є значно вища оплата праці.

  "Наприклад, у Польщі зараз середня зарплата перевищила $1000, у нас – втричі нижча. Але це ще не означає, що українець, який приїхав туди заробити, житиме втричі краще. Все не так просто", – зазначає видання.

  Грошова вигода для заробітчан різко скорочується, якщо весь час проживати у країні перебування, адже там не лише зарплати вищі, а й істотно дорожче життя. При цьому українцям пропонується як правило сезонна робота. Наприклад, збір полуниці.

  Водночас, є й інші чинники, які зменшують привабливість зайнятості за кордоном.

  "Це і витрати на переїзд (в кого більше, в кого менше, плюс тимчасове зменшення доходів у період "міжробіття") і деформація соціальних зв'язків: розлука з родичами і друзями, вихід зі звичного кола спілкування також багато коштує для людини", – зазначає "Деловая столица".

  Попередній матеріал
  У Харкові п’яного водія впіймали за допомогою штучного затору
  Наступний матеріал
  Тримає незаконно: Росія все ще відмовляється повертати уламки літака Качинського
  Теги:
  Loading...