Свіжа городина почала дешевшати [відео]

  Українська полуниця цьогоріч - за рекордно низькими цінами. Нині ягода коштує від 20-25 гривень за кілограм. Натомість, торік продавчині правили удвічі більше. А от городина врожаю 2012 року значно подорожчала.

  Українська полуниця цьогоріч з`явилася на місяць раніше. За тиждень її ціна з шістдесяти гривень впала до 20-25. Проте і це не межа. До 15 гривень за кіло полуниці - стільки українці викладатимуть вже у червні.

  Віра Брень, продавчиня: "Клубніка була парникова, а зараз люди здають клубніку. Клубніка вже йде настояща. Можна купляти, не боятися нітратів. Це все йде огороднє, а воно завжди дешевше".

  Впали у ціні і на перші овочі. Якщо перед травневими святами за кіло білокачанної правили 25 гривень, тепер просять уп`ятеро менше. Подешевшали огірки та томати, а тому українці масово потягнулися за першими вітамінами. Приміром, за полуницею вже вишиковуються у черги.

  Киянка: "Картошка - упала цена. 18 грн., по моему. А сейчас - 7.50".

  Тетяна Вікторівна, киянка: "Цены падают на овощи. И капуста, и морковка, и помидоры. Но перец, конечно, но это уже прошлогодний, мы стараемся это не брать - дорого".

  Про те, що на торішній врожай ціни кусаються, продавчині і не приховують.

  Продавчиня: "Гдето процентов на 70, 80 а то и на 100, можно так сказать".

  Продавчині кажуть - ціна цілком обґрунтована. Нарікають на затратне зберігання плодів. Приміром, шарлотка українцям вдарить по кишені. За основний інгредієнт - яблука - доведеться викласти 15 гривень.

  Сніжана, продавчиня: "Их надо как-то зберігати. Это и элекроенергия, и это склады, это помещения, это перевозка, это гниют яблоки, портятся, все это затраты. Все входит сейчас в стоимость этих яблок".

  Чому старе дорожчає, а молоде, навпаки, дешевшає - пояснює експерт аграрного ринку Тарас Висоцький. Він каже, що українці майже з`їли торішні запаси. Окрім того, багато коренеплодів експортували. Лідерами із подорожчання є цибуля - вона майже утричі дорожча, ніж торік - морква та буряк.

  Тарас Висоцький, експерт аграних ринків: "Ми дійсно менше виробили комерційної продукції минулого року і в нас збільшився експорт. І в основному пропозиція на ринку трошки зменшена, як то кажуть - менше доступно нам, що купити і що спожити. Але знову ж таки, той факт, що молоді овочі і фрукти цього сезону стали з`являтися набагато раніше і дешевше, ніж минулого року, говорить про те, що врожай новий - він буде швидко на ринках повністю".

  Тож, здешевлення городини не за горами. Першу хвилю очікують на початку червня. Другу - у серпні, коли до комор покладуть врожай. Проте обвалу цін, коли цибуля та картопля коштували по гривні за кіло, експерти не прогнозують, оскільки вітчизняні товаровиробники навчилися надлишки продукції збувати на закордонних ринках.

  Олена Махно, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві відкрилась виставка давньоруських раритетів
  Наступний матеріал
  В селі на Київщині за 1 млн. гривень відремонтували будинок культури
  Теги:
  Loading...