Студентам Київщини пропонували пройти експрес-тест на ВІЛ/СНІД та гепатит

  10 хвилин, які можуть врятувати життя. Пройти безкоштовний, анонімний та швидкий експрес-тест на ВІЛ/СНІД та гепатит пропонували студентам Київщини. Акція відбулася під стінами трьох вишів у Білій Церкві, Переяславі-Хмельницькому та Ірпені. Участь у ній взяли понад три сотні людей.

  Медик: "Что такое гепатит С знаете?"

  Студенти: "Нет".

  Медик: "Это заболевание печени. Гепатит С - это вирус, который поражает печеночную клетку и может привести к заболеваниям - циррозу и раку. СПИД - это заболевание, которое передается половым путем, через кровь и от матери во время беременности и родов к ребенку".

  Процедура нехитра: кров з пальця на експрес-тест і за 10 хвилин - результат.

  Іван Дробот, студент: "Я, например, пришел, потому что хочу знать: вдруг у меня какая-то проблема с кровью. Может это как-то можно решить, если сейчас, на этом этапе возможно - решу это сейчас, и все у меня будет хорошо".

  Упереше в житті здати тест на ВІЛ/СНІД наважилася і третьокурсниця Тетяна Габур. Напередодні, каже, збиралися йти гуртом із однокурсниками. Та сьогодні дівчина прийшла одна.

  Тетяна Габур, студентка: "Чоловік десять говорили, що всі прийдуть, але сьогодні зранку подзвонила - хтось ще спить, а хтось просто відмовився".

  Утім, перевіритися на ВІЛ/СНІД та гепатит - охочих чимало. Адже підхопити хворобу набагато простіше, ніж здається: заразитися можна і у кабінеті стоматолога, і у манікюрному салоні. Як уберегтися - розповідають в інформаційному наметі.

  Медик: "Вот, возьми - почитаешь. Мы раздаем информацию, что нужно знать про сексуальное поведение - риск это или наслаждение, как защитить себя. Также - презервативы".

  Журналіст: "Що більше розбирають - буклети чи презервативи?"

  Медик: "Презервативи".

  Нинішня акція - спільний проект студентів-активістів та обладміністрації. За три дні тестування пройшли понад три сотні людей.

  Олександр Чебан, студентський ректор: "Нам предложили, вернее, спросили: какие у вас идеи? У нас грядет день борьбы со СПИДом. Мы предложили на базу университета, в том числе и нашего, податкового, привезти клинику, которая будет делать экспресс-тесты".

  За показниками поширення ВІЛ/СНІД Київщина посідає 10 місце серед регіонів України. Тут лише офіційно зареєстровано понад 5 тисяч інфікованих. Зокрема, торік зафіксували 750 нових випадків хвороби.

  Максим Вітер, начальник управління у справах сім`ї та молоді: "На сьогоднішній день наука пішла так далеко, що люди із цією хворобою живуть по 20-30 років - і ніяких проблем у них не виникає, просто навчилися жити. З іншого боку - потріно розуміти, як себе вести, щоб не захворіти на СНІД".

  Наступна акція, яку запланували студенти разом із обладміністрацією - це здача донорської крові Обласній дитячій лікарні. Відбудеться захід за кілька тижнів.

  Світлана Одаренко, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Київавтодор" звітував про підготовку до зими
  Наступний матеріал
  У Києві презентували нову книгу Василя Базіва
  Теги: