Столиця готується до річниці хрещення Русі

  Столиця готується до річниці хрещення Русі. Свято відзначатимуть 27-28 липня – у день пам’яті Святого Князя Володимира. Напередодні урочистостей міська влада взялася чепурити пам`ятник на Володимирській гірці. А заразом й укріпити Дніпровські схили. Як зміниться гірка - запитували наші кореспонденти.

  Святий Володимир припав до душі гостям столиці - одеситам. Навпроти пам`ятника фотографуються всією компанією. А заодно й постамент Володимира обговорюють.
   
  Тетяна одеситка: "Может быть золота сюда добавить надо! Все-таки князь Владимир".

  Золота не буде, бо мільйони з міськбюджету - закопали в землю, кажуть чиновники. Місяць тому тут укріпили схил, на якому стоїть пам`ятник князю. У пагорб над Дніпром забили кілька десятків паль. Кажуть - вчасно схаменулися.

  Геннадій Гера, директор Дирекції реставраційно-відновлювальних робіт КМДА: "В  пределах где-то 2-3 лет мы бы памятник наш ловили в Днепре. Были очень большие трещины в почве, были оползни".

  Поки укріплювали гірку  - сталася інша біда. Корозія зсередини "з`їдає" могутнього князя. Порахували  - з`їсть немало й грошей на ремонт -  щонайменше три мільйони гривень. Та коштів, вочевидь, на пам"ятник цьогоріч не буде. Адже за ремонтуватимуть лише наступного року.

  Леонід Новохатько, заступник голови КМДА: "Сьогодні оця доріжка, якою йдуть люди до парку з вулиці Трьохсвятительської так само красиво буде вимощена. ну зараз не було смисла робити, тому що там машини вантажівки зруйнували".

  Укріплення Дніпровських схилів та ремонт пам`ятника - то частина масштабного проекту реконструкції парку "Володимирська гірка" - розповідають в столичній мерії. За ним - до 2013 року з нинішнього скверу зроблять лялечку. Замість асфальту викладуть різнокольорову плитку, замінять ліхтарі. А ще - відновлять історичну водонапірну башту та поставлять лавки. Повернули на місце і Кокорівську альтанку. Навесні її демонтували для реставрації. Тетяна Шевчук з Українського товариства охорони культурної спадищини обурена - нова альтанка із попередньою нічого спільного, каже, не має.

  Тетяна Шевчук, громадський інспектор Товариства охорони культурної спадщини: "Рослинні орнаменти їх уже нема. вони уже пошкоджені. і дивіться - ось отвір - в ньому має бути закріплення. Це сучасний новодєл. Це не є витвір мистецтва".

  А от у КМДА це заперечують. Кажуть, усе відновили до найменших деталей.
   
  Генадій Гера, директор Дирекції реставраційно-відновлювальних робіт КМДА: "Провели реконструкцию, провели реставрацию єтой альтанки. єто та скандальная альтанка о которой все говорлии, тчо ее украли.а фактически провели реставрациооніе работі и привели в надлежащий вид".

  Усі блага навколо Володимирської гірки  - до річниці з Дня хрещення Русі, зізнаються в мерії. Її Київ святкуватиме 27 та 28  липня.

  Ганна Рибалка, Євген Кіяшко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Заборонили купатися на усіх пляжах Києва
  Наступний матеріал
  Дармовий вай-фай у столиці працює незаконно
  Теги: